Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 31 janar 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë të dëgjoni lajmet e ditës.

Në rubrikën e përditshme “Kënga e ditës” do t’ju prezantojmë dy muzikantë të rinj të cilët sonte do të këndojnë bashkë në një klub të kryeqytetit.

Ju urojmë minuta të këndshme!


Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 15 maj 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 15 maj 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën tonë “Politika” do t’ju japim informacionet e fundit në lidhje me refuzimin e Prokurorit të Përgjithshëm Ivan Geshev për të..

botuar më 23-05-15 3.00.MD

Ljubomir Llazarov: Radio Bullgaria ka pasur gjithmonë një standard të lartë, i cili vazhdon edhe sot

Gati 20 vjet më parë, kur mediat elektronike sapo kishin filluar të hynin në hapësirën e internetit, një ekip të rinjsh dhe entuziastësh krijuan një nga faqet më të lexuara të internetit - atë të Radio Bullgarisë. Kryeredaktori ishte gazetari..

botuar më 23-05-13 1.15.MD

Bullgaria sot – 12 maj 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 12 maj 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” do t’ju ofrojmë këngën “Ylli” - në interpretim të këngëtares së madhe Lili Ivanova. Ju urojmë minuta të..

botuar më 23-05-12 3.00.MD