Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Tenistja Julija Stamatova u kualifikua për çerekfinalet në Antalija

Julija Stamatova
Foto: bgtennis.bg

Bullgarja Julija Stamatova u kualifikua në çerekfinale të turneut të tenisit në Antalija, me një fond çmimi prej 15 mijë dollarësh.

Në setin e fundit, bullgarja 29-vjeçare bëri një depërtim vendimtar dhe fitoi ndaj Mavi Josterajh të Austrisë me 6:4, 6:4 pas më shumë se 2 orësh lojë.


Më shumë nga rubrika

Në Kupën e Botës Parkour në Sofje marrin pjesë garues nga 29 shtete

Rreth 100 garues nga 29 shtete do të marrin pjesë në Kupën e Botës Parkour, që nis sot për herë të tretë në Sofje. Gara do të mbahet në hyrjen qendrore të sallës “Arena Sofja” në ditët deri më 10 shtator nga ora 09:00 deri në orën 17:00. Bullgaria do..

botuar më 23-09-08 6.30.PD
Petër Micin

Medalje e dytë për Petër Micin në Kampionatin Botëror të Notit në Netanja

Kampioni botëror i notit Petër Micin fitoi akoma një medalje argjendi në Kampionatin Botëror për të rinj dhe vajza në qytetin izraelit Netanja. Ai zuri vendin e dytë në 800 metra stil i lirë, duke përfunduar me kohën 7:49.36. Gjashtëdhjetë e një të..

botuar më 23-09-07 9.27.PD

Ivana Tonkova me titullin e katërt ballkanik në çiklizëm

Çiklistja më e mirë bullgare Ivana Tonkova u rikthye pas një dëmtimi të rëndë dhe u bë kampione e Ballkanit për femra nën 23 vjeç dhe e dyta në kategorinë e femrave elitë, raporton “Sportal”. Gara u mbajt fundjavën e kaluar në Larisa (Greqi)...

botuar më 23-09-06 4.35.MD