Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 3 mars 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 3 mars 2023 do t’ju takojmë me artistin e njohur bullgar Alzek Misheff.

Më pas në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” do të dëgjoni këngën “U përmbys mali” në interpretim të këngëtares së madhe Stefka Sëbotinova.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 07:10 - Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Programi i ditës – 28 gusht 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 28 gusht 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit. Një video e re hedh një vështrim në kulturën dhe historinë e vendbanimeve në rajonin e Carevos. Më shumë hollësi për këtë do t’ju tregojmë në..

botuar më 23-08-28 3.00.MD

Programi i ditës – 25 gusht 2023

Të dashur miq, sot në programin tonë të ditës ju ofrojmë tema të zgjedhura nga koleksioni i Radio Bullgarisë në gjuhën shqipe. Si zakonisht programi ynë do të mbarojë me muzikë të bukur bullgare. Ju urojmë minuta të këndshme, duke ju kujtuar se më..

botuar më 23-08-25 3.00.MD

Programi i ditës – 24 gusht 2023

Të dashur miq, sot në programin tonë të ditës ju ofrojmë tema të zgjedhura nga koleksioni i Radio Bullgarisë në gjuhën shqipe. Si zakonisht programi ynë do të mbarojë me muzikë të bukur bullgare. Ju urojmë minuta të këndshme, duke ju kujtuar se më..

botuar më 23-08-24 3.00.MD