Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 20 mars 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 20 mars 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Më pas në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” ju ofrojmë këngën “Pranvera” në interpretim të Petja Bujuklievës dhe Georgi Hristovit. Tërë ekipi realizues i programeve në gjuhën shqipe ju përshëndet me rastin e ardhjes së pranverës. Ju urojmë shumë shëndet, humor pranveror dhe minuta të këndshme me programet e Radio Bullgarisë!

01:31 - Lajmet

10:57 - Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Programi i ditës – 19 shtator 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 19 shtator 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit. Më pas, do t’ju japim informacion të dobishëm për komisionin e parë onkologjik online në vendin tonë që këshillon gratë me kancer gjiri. Në rubrikën tonë të..

botuar më 23-09-19 3.00.MD

Programi i ditës – 18 shtator 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 18 shtator 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit. Më pas, në rubrikën “Politikë” do ta ndalim vëmendjen tuaj te regjistrimi i ardhshëm i popullsisë në Shqipëri, një proces shumë i rëndësishëm për pakicën..

botuar më 23-09-18 3.00.MD

Bullgaria sot – 15 shtator 2023

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në minutat për muzikë ju ofrojmë një këngë, ideja për të cilën lindi në Radion Kombëtare Bullgare. Ju urojmë minuta të këndshme! 01,31 –  Lajmet 14,51 –..

botuar më 23-09-15 3.00.MD