Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 20 mars 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 20 mars 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Më pas në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” ju ofrojmë këngën “Pranvera” në interpretim të Petja Bujuklievës dhe Georgi Hristovit. Tërë ekipi realizues i programeve në gjuhën shqipe ju përshëndet me rastin e ardhjes së pranverës. Ju urojmë shumë shëndet, humor pranveror dhe minuta të këndshme me programet e Radio Bullgarisë!

01:31 - Lajmet

10:57 - Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 06 shtator 2023

Të nderuar miq, Me rastin e festës së Bashkimit të Bullgarisë, 6 shtatorit, sot do t’ju tregojmë për rilindësin e madh Gavrill Krësteviçin dhe për kontributin e tij për Bashkimin e Rumelisë Lindore me Principatën Bullgare. Pas kësaj do t’ju tregojmë..

botuar më 23-09-06 8.00.PD

Programi i ditës – 05 shtator 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 05 shtator 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” mund të dëgjoni interpretimin e Muzikës Frymore të Berkovicës "Le të argëtohemi". Ju urojmë minuta të..

botuar më 23-09-05 3.00.MD

Bullgaria sot – 04 shtator 2023

Të dashur miq, sot në programin tonë të ditës ju ofrojmë tema të zgjedhura nga koleksioni i Radio Bullgarisë në gjuhën shqipe. Si zakonisht programi ynë do të mbarojë me muzikë të bukur bullgare. Ju urojmë minuta të këndshme, duke ju kujtuar se më shumë..

botuar më 23-09-04 3.00.MD