Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 23 mars 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë lajmet e fundit të ditës.

Në rubrikën e përditshme “Kënga e ditës” ju ofrojmë një këngë të kompozitorit bullgar Janko Milladinov, përvjetorin e 80-të të të cilit do të shënojë sot Big Bend-i i BNR.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01.38– Lajmet

  • 13.42 – Kënga e Ditës


Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 6 qershor 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 6 qershor 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë “Kënga e Ditës” do t’ju ofrojmë këngën "Buzëqeshu" në interpretim të Vjara Panteleevës. Ju urojmë minuta të këndshme! 01:18..

botuar më 23-06-06 3.00.MD

Bullgaria sot – 5 qershor 2023

Në këtë programin të Radio Bullgarisë më parë mund të dëgjoni lajmet. Në rubrikën e përditshme “Kënga e ditës” do të keni mundësi të dëgjoni këngën më të re të interpretuesit në zë Diço. Titulli i saj është “Dhe pas ëndrrës” dhe është..

botuar më 23-06-05 3.00.MD

Bullgaria sot – 2 qershor 2023

Në këtë programin të Radio Bullgarisë më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Pas kësaj do t’ju informojmë për Takimin e 18-të Botëror të Mediave Bullgare, i cili organizohet çdo vit nga BTA. Në Ditën e Botevit dhe të Vdekurve për Lirinë e Bullgarisë,..

botuar më 23-06-02 3.00.MD