Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bansko është organizator i Kampionatit Botëror të Snowboarding për të Rinj

Foto: bfski.com

Në vendpushimin Bansko drejtori i Federatës Ndërkombëtare të Skive, Peter Krogol  hapi Kampionatin Botëror të Snowboard-it për të rinjtë dhe të rejat. Garat e para fillojnë më 24 mars me një sllallom gjigand paralel. Snowboarders nga Australia, Austria, Bullgaria, Kanadaja, Republika Çeke, Britania e Madhe, Gjermania, Greqia, Hungaria, Italia, Japonia, Koreja, Holanda, Polonia, Zvicra, Ukraina dhe SHBA mbërritën për zbritjet.Më shumë nga rubrika

Nurgyul Salimova

Nurgyul Salimova me një prezantim rekord në renditjen botërore të FIDE

Medalistja e argjendtë e Kupës Botërore të Shahut Nurgyul Salimova është ngjitur tetë vende në renditjen botërore të Federatës Ndërkombëtare FIDE. Falë suksesit të madh në Baku, bullgarja regjistroi renditjen e saj më të lartë dhe tashmë është e..

botuar më 23-09-04 3.27.MD
Rosica Dençeva

Rosica Dençeva e nisi me fitore pjesëmarrjen në US Open

Shpresa bullgare e tenisit Rosica Dençeva u kualifikua në raundin e dytë të US Open për vajza. Ajo mundi në dy sete (6:4, 6:1) amerikanen Ariana Anazagasty-Pursoo, e cila renditet e 49-ta në botë. Rosica Dençeva do të luajë sonte me të katërten në..

botuar më 23-09-04 9.41.PD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov me fitore vendimtare ndaj Andy Murray në SHBA

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov mundi veteranin skocez dhe ish-numrin një të botës Andy Murray dhe me një fitore kategorike në tre sete (6:3, 6:4, 6:1) u kualifikua në raundin e tretë të Kampionatit të Hapur të Shteteve të Bashkuara...

botuar më 23-09-01 11.24.PD