Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Geraldine Chaplin është në Bullgari për "Sofia Film Fest"

Foto: BGNES

Aktorja e madhe Geraldine Chaplin ndodhet në Sofje si një nga të ftuarit special të “Sofia Film Fest”, transmetoi BNT. Në eventin ndërkombëtar kinematografik ajo do të prezantojë filmin e saj më të ri “Luka” , në të cilin luan rolin e një gjenerali. Në film ka marrë pjesë edhe aktori bullgar Valentin Ganev. Vajza e parëlindur e Charlie Chaplin vjen për herë të parë në Bullgari dhe shoqërohet nga bashkëshorti i saj Patricio Castilla. Më 25 mars, para prezantimit të filmit, ajo do të marrë edhe çmimin e Sofjes të Bashkisë së Sofjes.

Më shumë nga rubrika

U miratuan ndryshimet në ligin kundër larjes së parave sipas kërkesave evropiane

Më në fund deputetët miratuan ndryshimet në Ligjin për Masat Kundër Pastrimit të Parave. Me to futet një direktivë evropiane, qëllimi i së cilës është parandalimi i fondeve të përfituara nga veprimtari kriminale, përfshirë edhe të tilla për..

botuar më 23-09-21 1.59.MD

Para Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, presidenti dënoi agresionin rus në Ukrainë

Lufta, konflikti dhe terrori janë sfida për të ardhmen e qytetërimit tonë. Këtë e deklaroi presidenti Rumen Radev në fjalimin e tij para Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork. “Sot jetojmë në një botë me rrezik dhe pasiguri në rritje. Tabloja..

botuar më 23-09-21 10.21.PD
Maria Gabriel

Është duke u përgatitur një vizitë е kryeministrit në Austri për temën e Shengenit

Ukraina vlerëson se vendimi i Bullgarisë për të mos zgjatur ndalimin e importit të produkteve bujqësore ukrainase nuk ishte i lehtë, komentoi ministrja e jashtme Maria Gabriel në margjinat e Takimit të OKB-së në Nju Jork. “Por pikërisht sepse..

botuar më 23-09-21 8.58.PD