Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov u kualifikua në raundin e tretë të ATP 500 në Barcelonë

Grigor Dimitrov
Foto: tennis.bg

Tenisti më i suksesshëm bullgar Grigor Dimitrov u kualifikua lehtësisht në raundin e tretë të turneut ATP 500 në Barcelonë. Tenisti bullgar i vendosur nën numrin 11 mundi Emilio Gomez nga Ekuadori 6:3, 6:1 pas 62 minutash lojë. Kundërshtari i radhës i Dimitrov përcaktohet në ndeshjen mes australianit Alex de Minor dhe Aleksandër Shevçenko nga Rusia.Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov shkon në gjysmëfinale të Masters në Shangai

Tenisti bullgar nga elita botërore e tenisit Grigor Dimitrov po vazhdon serinë e tij mbresëlënëse të fitoreve në Shangai dhe për të nëntën herë në karrierën e tij u kualifikua në gjysmëfinalet e Masters, njofton uebfaqja "Sportal". Tenisti ynë më..

botuar më 23-10-13 2.03.MD

Federata Bullgare e Tenisit refuzoi turneun e serisë ATP 250 për shkak të zgjedhjeve

Federata Bullgare e Tenisit refuzoi të jetë organizatore e turneut ATP 250 Sofia Open për shkak të “rrethanave jashtë kontrollit të saj”. Shkak është balotazhi i mundshëm i zgjedhjeve vendore, i cili nuk lejon që salla “Arena Armeec” e kryeqytetit të..

botuar më 23-10-13 9.42.PD

Për shkak të luftës në Izrael, Sofja përsëri pret një turne tenisi ATP

Në më pak se një muaj, Sofja do të presë sërish një turne nga seria ATP 250. Për shkak të luftës në Izrael, Bullgaria do të jetë mikpritëse e garës, e cila ishte menduar të mbahej në Tel Aviv nga 5-11 nëntor. Sipas burimeve në Spanjë, Sofja dhe..

rinovuar më 23-10-12 1.17.MD