Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov u kualifikua në raundin e tretë të ATP 500 në Barcelonë

Grigor Dimitrov
Foto: tennis.bg

Tenisti më i suksesshëm bullgar Grigor Dimitrov u kualifikua lehtësisht në raundin e tretë të turneut ATP 500 në Barcelonë. Tenisti bullgar i vendosur nën numrin 11 mundi Emilio Gomez nga Ekuadori 6:3, 6:1 pas 62 minutash lojë. Kundërshtari i radhës i Dimitrov përcaktohet në ndeshjen mes australianit Alex de Minor dhe Aleksandër Shevçenko nga Rusia.Më shumë nga rubrika

Një autogol në sekondën e fundit e privoi Bullgarinë nga fitorja për Euro 2024

Ekipi kombëtar i futbollit i Bullgarisë luajti një lojë të mirë, por përfundoi me rezultatin baras 2:2 me Hungarinë në një ndeshje kualifikuese evropiane në Grupin G. Pasi Bullgaria kryesonte me 2:1, një autogol e barazoi rezultatin në favor të..

botuar më 23-11-17 9.19.PD
Kombbëtarja bullgare e shahut

Në Kampionatin Evropian të Shahut Ekipor, bullgaret mundën Serbinë

Shahistet e kombëtares bullgare mposhtën Serbinë me rezultat 3:1 në raundin e pestë të Kampionatit Evropian për ekipe në qytetin malazez Budva. Bullgaret, të cilat ende nuk kanë humbje, e luajtën ndeshjen në mënyrë taktike dhe arritën të përfitojnë në..

botuar më 23-11-16 10.08.PD
Stadiumi

Masa të rrepta sigurie për ndeshjen mes Bullgarisë dhe Hungarisë

1600 policë do të ruajnë zonën përreth stadiumit kombëtar “Vasill Levski” në Sofje para, gjatë dhe pas ndeshjes së futbollit nga kualifikimet evropiane mes Bullgarisë dhe Hungarisë më 16 nëntor. Ai do të mbahet pa publik pasi u caktua si me..

botuar më 23-11-15 6.06.MD