Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov u kualifikua në raundin e tretë të ATP 500 në Barcelonë

Grigor Dimitrov
Foto: tennis.bg

Tenisti më i suksesshëm bullgar Grigor Dimitrov u kualifikua lehtësisht në raundin e tretë të turneut ATP 500 në Barcelonë. Tenisti bullgar i vendosur nën numrin 11 mundi Emilio Gomez nga Ekuadori 6:3, 6:1 pas 62 minutash lojë. Kundërshtari i radhës i Dimitrov përcaktohet në ndeshjen mes australianit Alex de Minor dhe Aleksandër Shevçenko nga Rusia.Më shumë nga rubrika

Stadiumi

Masa të rrepta sigurie për ndeshjen mes Bullgarisë dhe Hungarisë

1600 policë do të ruajnë zonën përreth stadiumit kombëtar “Vasill Levski” në Sofje para, gjatë dhe pas ndeshjes së futbollit nga kualifikimet evropiane mes Bullgarisë dhe Hungarisë më 16 nëntor. Ai do të mbahet pa publik pasi u caktua si me..

botuar më 23-11-15 6.06.MD

290 patinatorë do të marrin pjesë në turneun ndërkombëtar të patinazhit artistik Kupa "Denkova-Staviski"

Një numër rekord garuesish do të marrin pjesë në turneun ndërkombëtar të patinazhit artistik Kupa "Denkova-Staviski" nga 8 deri në 12 nëntor në “Pallatin e Dimrit” në Sofje. 290 patinatorë nga 22 vende do të garojnë për trofetë e edicionit të..

botuar më 23-11-08 6.05.PD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov humbi nga Gjokovic në finalen e serisë Masters

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov nuk arriti të luftojë për titullin e turneut të tenisit ATP Masters 1000 në Paris. Ai humbi në finale nga numri 1 i botës Novak Djokovic 4:6, 3:6 në 1 orë e 39 minuta lojë. Për Gjokovicin titulli është i..

botuar më 23-11-05 6.33.MD