Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov u kualifikua në raundin e tretë të ATP 500 në Barcelonë

Grigor Dimitrov
Foto: tennis.bg

Tenisti më i suksesshëm bullgar Grigor Dimitrov u kualifikua lehtësisht në raundin e tretë të turneut ATP 500 në Barcelonë. Tenisti bullgar i vendosur nën numrin 11 mundi Emilio Gomez nga Ekuadori 6:3, 6:1 pas 62 minutash lojë. Kundërshtari i radhës i Dimitrov përcaktohet në ndeshjen mes australianit Alex de Minor dhe Aleksandër Shevçenko nga Rusia.Më shumë nga rubrika

Alexander Zverev

Kampioni olimpik i tenisit Alexander Zverev mbërrin në Sofia Open 2023

Kampioni olimpik Alexandër Zverev anuloi pjesëmarrjen e tij në Sofia Open 2023 nga seritë ATP 250 nga 4 deri më 11 nëntor të këtij viti, njoftoi Federata Bullgare e Tenisit. Përfshirja e tenistit gjerman u bë e mundur me një leje speciale nga..

botuar më 23-11-03 10.56.PD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov shkon në çerekfinale në Paris

Tenisti më i mirë i Bullgarisë për meshkuj, Grigor Dimitrov, u kualifikua për herë të dytë në çerekfinalen e turneut Masters 1000 në ambiente të mbyllura, në Paris, në paraqitjen e tij të 11-të. Grigor Dimitrov triumfoi ndaj Aleksandër..

botuar më 23-11-02 4.09.MD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov mundi Daniil Medvedev pas një ndeshjeje të fortë tre orëshe

Bullgari i vetëm në elitën e tenisit, Grigor Dimitrov, luajti një ndeshje fenomenale dhe arriti një sukses të jashtëzakonshëm mbi numrin 3 të botës, Daniil Medvedev me 6:3, 6:7(4), 7:6(2) për 2 orë dhe 56 minuta dhe u kualifikua në raundin e 16-të..

botuar më 23-11-01 5.21.MD