Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 22 shkurtin

Mbetet e ngrohtë me diell dhe re të shpërndara

Foto: BGNES

Të enjten temperaturat minimale në Bullgari do të lëvizin nga minus 2 deri në 3°, minus 1° në Sofje. Gjatë ditës do të mbajë mot kryesisht me diell me vranësira të përkohshme. Temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 12 dhe 17°, në kryeqytet 12°.

Do të jetë me diell përgjatë Detit të Zi. Temperaturat e ajrit do të lëvizin deri në 9-14°. Temperatura e ujit të detit është 7-8°. Eksitimi i detit do të jetë 2 ballë.

Në male do të jetë me diell. Vranësirat do të shtohen pas mesditës nga perëndimi. Temperatura në 1200 m mbi nivelin e detit do të jetë deri në 5°, në 2000 m minus 2°.Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Verëbërësit bullgarë dhe të huaj prezantojnë mbi 350 verëra dhe pije alkoolike në Burgas

Qendra Ndërkombëtare e Kongreseve në Burgas mirëpret mbi 40 prodhues bullgare dhe të huaj të verës për edicionin e dymbëdhjetë të festivalit “Vera dhe pijet alkoolike Fest Burgas”. Eventi do të zhvillohet në tre ditë, nga data 19 deri më 21 korrik,..

botuar më 24-07-18 2.12.MD
Dmitrij Peskov

Kremlini pa një kërcënim në Bullgari dhe Rumani për sigurinë e tij në Detin e Zi

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitrij Peskov tha se Rusia është e gatshme të marrë të gjitha masat e nevojshme për të garantuar sigurinë e saj. "Sigurisht, prania e përqendruar e luftanijeve të NATO-së - ne marrim parasysh Bullgarinë dhe..

botuar më 24-07-18 1.54.MD

PP-DB nuk mund të formojë qeveri, do ta kthejnë mandatin e dytë

Nuk ka asnjë mbështetje për propozimin tonë, përkatësisht ligjet kundër korrupsionit dhe pastaj flasim për një qeveri. Kjo na vë në një situatë që nuk mund ta zbatojmë mandatin e dytë, tha Bozhidar Bozhanov nga ekipi negociator i “Po e vazhdojmë..

botuar më 24-07-18 11.21.PD