Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 22 shkurtin

Mbetet e ngrohtë me diell dhe re të shpërndara

Foto: BGNES

Të enjten temperaturat minimale në Bullgari do të lëvizin nga minus 2 deri në 3°, minus 1° në Sofje. Gjatë ditës do të mbajë mot kryesisht me diell me vranësira të përkohshme. Temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 12 dhe 17°, në kryeqytet 12°.

Do të jetë me diell përgjatë Detit të Zi. Temperaturat e ajrit do të lëvizin deri në 9-14°. Temperatura e ujit të detit është 7-8°. Eksitimi i detit do të jetë 2 ballë.

Në male do të jetë me diell. Vranësirat do të shtohen pas mesditës nga perëndimi. Temperatura në 1200 m mbi nivelin e detit do të jetë deri në 5°, në 2000 m minus 2°.Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Parashikimi i motit për 17 korrikun 2024

Ditën e mërkurë do të mbajë mot me diell, pas mesditës me vranësira të lehta grumbulluese. Do të mbetet e nxehtë me temperatura maksimale ndërmjet 38° dhe 43°, në Sofje rreth 38°. Në male do të jetë me diell. Pas mesditës do të zhvillohen..

botuar më 24-07-16 7.35.MD

Republika Çeke dërgon 2 helikopterë në ndihmë të Bullgarisë për shkak të zjarreve

Kryeministri në detyrë Dimitër Gllavçev formoi një shtab operativ për shkak të zjarreve në vend. Sot ai ka vizituar rajonin e Stara Zagorës, i cili është një nga më të prekurit, njofton shërbimi për shtyp i qeverisë. 5 ekipe të zjarrfikësve të..

botuar më 24-07-16 6.14.MD
Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Financave Ljudmilla Petkova me delegacionin bullgar në takimin ECOFIN në Bruksel

Përgatitjet për futjen e euros në Bullgari po ecin me ritme të mira

Përgatitja teknike për futjen e euros në vendin tonë vazhdon me ritme të mira. Këtë e deklaroi zëvendëskryeministrja dhe ministrja e financave Ljudmilla Petkova në takimin e ministrave të financave dhe ekonomisë të vendeve të BE-së - ECOFIN në..

botuar më 24-07-16 4.33.MD