Programi i ditës

Shtyjnë ndeshjen e shumëpritur mes boksierëve Kubrat Pulev dhe Mahmud Çar

Ndeshja e Asociacionit Botëror të Boksit (WBA) për titullin e botës në kategorinë e rëndë mes bullgarit Kubrat Pulev dhe gjermanit Mahmud Çar u shty, njoftoi selia e Çar. Arsyeja është se 39-vjeçari gjerman ka një dëmtim për të cilin iu nënshtrua..

botuar më 24-03-22 11.06.PD
Kirill Despodov

Kirill Despodov u zgjodh futbollist i vitit 2023

Me 317 vota nga 666 votues, Kirill Despodov u zgjodh futbollisti më i mirë i Bullgarisë për të katërtën herë në karrierën e tij. Në sezonin e kaluar ai shënoi 19 gola dhe 22 asistime dhe kontribuoi shumë për fitimin e Kupës së Bullgarisë dhe të..

botuar më 24-03-19 10.19.PD

Milica Mirçeva përmirësoi rekordin kombëtar për maratonën në distancën 5 km në rrugë

Rekorduesja kombëtare në distancën 10 000 metra në maratonë Milica Mirçeva regjistroi një rekord të dytë kombëtar në distancën 5 kilometra në rrugë në Leicester (Britania e Madhe). Mirçeva përfundoi e 15-ta në garën elitare me kohën 15:43, dy..

botuar më 24-03-18 4.32.MD

Viktoria Tomova dhe Grigor Dimitrov zunë pozita më të larta në renditjen botërore

Në renditjen botërore të tenistëve , të publikuar sot, tenistët më të mirë të Bullgarisë, Grigor Dimitrov dhe Viktoria Tomova, u lëvizën më përpara. Falë arritjes në fazën e 16-të në Indian Wells, Grigor Dimitrov u ngjit një pozicion më parë..

botuar më 24-03-18 12.16.MD
Petër Stojçev

Petër Stojçev u bë bullgari i parë që notoi përmes Ngushticës Kuk

Petër Stojçev, i njohur si notari më i suksesshëm në botë në maratonë, shënoi një tjetër arritje serioze duke u bërë bullgari i parë që notoi përmes Ngushticës Kuk, e cila lidh ishujt jugor dhe verior të Zelandës së Re. Stojçev ia doli,..

botuar më 24-03-15 6.07.MD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov do të luajë kundër Daniill Medvedev në Indiën Uells

Grigor Dimitrov shënoi fitore të lehtë duke u paraqitur mira ndaj numrit 21 të botës në tenis për meshkuj, francezit Adrian Manarino. Bullgari fitoi me 6:3 dhe 6:3 për 81 minuta dhe arriti të kualifikohet në fazën e 16-të të turneut "Masters" në..

botuar më 24-03-12 9.53.PD
Aleksandra Feigin

Aleksandra Feigin me argjend nga Turneu i Patinazhit Artistik në Oslo

Kampionia e dyfishtë e Bullgarisë Aleksandra Feigin fitoi një medalje argjendi në Turneun Ndërkombëtar të Patinazhit Artistik "Sonja Heni Trofi" në Oslo të Norvegjisë. Aleksandra Feigin grumbulloi 160.23 pikë pasi u rendit e dyta në programin e..

botuar më 24-03-11 6.04.MD
Stiljana Nikollova

Stiljana Nikollova fitoi medaljen e artë në Grand Prix në Marbella

Stilijana Nikollova fitoi medaljen e artë në garën e gjithanshme në turneun e gjimnastikës ritmike të Grand Prix në qytetin spanjoll Marbella. Vendin e dytë e fitoi Tahmina Ikromova nga Uzbekistani, ndërsa vendin e tretë kampionia e botës Darja..

botuar më 24-03-11 9.12.PD
Canko Cankov

Canko Cankov është kampion bote i notit në ujë të akullt

Canko Cankov u bë kampion bote në notin në ujë të akullt në kampionatin në Talin, Estoni, njoftoi Fondacioni "Sporti në Bullgari". Bullgari mposhti konkurrencën në disiplinën 200 metra stil të lirë. Ai triumfoi me medaljen e artë në mënyrë..

botuar më 24-03-06 4.44.MD
Lija Karatançeva

Lija Karatançeva vazhdon në raundin e dytë të turneut të tenisit në Santo Domingo

Bashkatdhetarja jonë Lija Karatançeva u kualifikua në raundin e dytë në turneun e tenisit në sipërfaqe të fortë në Santo Domingo (Republika Domenikane) me një fond shpërblyes prej 25 mijë dollarësh. Sofjanasja 20-vjeçare mundi Elysia Bolton..