Programi i ditës

Skuadra kombëtare bullgare e volejbollit për meshkuj – No 1 në Bullgari

Sivjet për herë të parë në anketën tradicionale ndaj gazetarëve bullgarë për zgjedhjen e sportistit të vitit u përfshi kategoria “skuadër e vitit”. Fitues në këtë kategori u bë skuadra kombëtare bullgare e volejbollit për meshkuj. Më 21 dhjetor në një..

botuar më 09-12-29 11.38.PD
Seleksionuesi i skuadrës përfaqësive bullgare të futbollit Stanimir Stoillov pranoi, se viti 2009 ishte i pasuksesshëm për futbollistët bullgarë.

Panorama sportive

Seleksionuesi i skuadrës përfaqësive bullgare të futbollit Stanimir Stoillov pranoi, se viti 2009 ishte i pasuksesshëm për futbollistët bullgarë, sepse ata nuk arritën të klasifikohen për kampionatin botërore. Si problem kryesor i ekipit ai tregoi mbrojtjen...

botuar më 09-12-28 12.38.MD

Panorama sportive

Futbollistët e “Levski-t” arritën një fitore prestigjioze me 0:1 si mysafirë të skuadrës italiane “Lazio” në ndeshjen e fundit të grupit G të Ligës së Evropës. Goli i vetëm për “Levski-n” në këtë ndeshje, i cili është dhe i vetmi për turneun gjatë kësaj..

botuar më 09-12-21 2.21.MD
Kampioni botëror i boksit Detelin Dallakliev fitoi çmimin “Ikar sportiv”.

Panorama sportive

Kampioni botëror i boksit Detelin Dallakliev fitoi çmimin “Ikar sportiv” për arritje gjatë vitit. Çmimi jepet nga fondacioni “Sporti bullgar”. Me dallim për jetëgjatësi sportive u dekoruan dhe basketbollisti Todor Stojkov dhe volejbollisti Plamen..

botuar më 09-12-14 1.38.MD
“Levski” (Sofje) humbi për herë të pestë të radhës ndeshjen e saj në Ligën Evropë, kësaj here me Vilareal me rezultat 0 me 2.

Panorama sportive

Në ndeshjen e saj të pestë në Ligën Evropë, skuadra CSKA e Sofjes humbi ndeshjen me Fulham të Britanisë së Madhe me rezultat 0 me 1. Në Ligën Evropë luajti dhe kampionia bullgare “Levski” (Sofje), e cila humbi për herë të pestë të radhës ndeshjen e saj në..

botuar më 09-12-07 12.43.MD
Në ndeshjen futbollistike, që është pjesë nga fushata kombëtare kundër SIDA-së, mori pjesë dhe kryeministri Bojko Borisov.

Panorama sportive

Një javë para përfundimit të kampionatit futbollistik të vjeshtës në Bullgari, në krye vazhdon të jetë ekipi “Litejks” nga Loveçi me 32 pika, megjithëqë arriti të grumbullojë mezi një pikë nga dy ndeshje të luajtura gjatë javës së kaluar. Në dyluftimin me..

botuar më 09-11-30 1.47.MD
Federata bullgare e qitjes sportive e shpalli Marija Grozevën më të mirën në këtë sport në Bullgari për vitin 2009

Panorama sportive

Dimitër Berbatovi tashmë është golashënuesi më i mirë në historikun e kombëtares bullgare të futbollit, pas dy golave të shënuara kundër Maltës. Kështu ai mblodhi në aktivin e tij 48 gola për kombëtaren e Bullgarisë dhe doli përpara rekordmenit të..

botuar më 09-11-23 1.10.MD
Elica Kostova fitoi turneun e tenisit në qytetin francez Ljo Avër

Panorama sportive

Skuadra përfaqësive bullgare e futbollit luajti ndeshjen kontrolluese kundër një skuadre të klubit. Sipas planeve paraprake Bullgaria duhet të ndeshej më 14 nëntor me skuadrën kombëtare të Bolivisë në Sofje, por latinoamerikanët nuk plotësuan angazhimin e..

botuar më 09-11-16 1.17.MD
Alekeksander Frei nga skuadra e “Bazel”-it shënoi golin e dytë nga penalltia në portën e CSKA- së. Futbollistët e CSKA- së shënuan humbjen e radhës në Ligën Evropa si miq me 1:3.

Panorama sportive

Skuadrat “Levski” dhe CSKA shënuan humbjen e radhës në fazën grupore të ligës së Evropës. Pas shumë problemeve, lidhur me disiplinën e futbollistëve, ekipi i CSKA filloi me shumë energji ndeshjen e tij si mik i ekipit zviceran “Bazel”, por mikpritësit..

botuar më 09-11-09 12.26.MD
Dimitër Berbatov shënoi golin fitimtar për skuadrën e tij “Manchester United”

Panorama sportive

Pas raundit të 11 të Kampionatit bullgar të futbollit situata në krye të tabelës u bë akoma më e komplikuar. Skuadra “Minator” i Pernikut, e cila përpara ca kohe konsiderohej me mundësi mesatare mundi liderin e dytë të radhës “Çernomorec” të Burgasit, kësaj..

botuar më 09-11-02 11.18.PD