Подкаст на српском
Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Спортска недеља

Селектор бугарске фудбалске репрезентације, Станимир Стоилов, изјавио је да је 2009. година била неуспешна за «лавове», због тога што нису успели да се пласирају на завршницу Светског првенства.
Фотографија: БГНЕС

Селектор бугарске фудбалске репрезентације, Станимир Стоилов, изјавио је да је 2009. година била неуспешна за «лавове», због тога што нису успели да се пласирају на завршницу Светског првенства. Стоилов је навео одбрану као основни проблем репрезентације. По речима тренера Стоилова млади фудбалери Бугарске су још увек неискусни и допуштају грешке. «Имамо јак напад, али се морамо потрудити да побољшамо ниво игре целог тима. Како би се пласирали на Светско првенство потребно је да свих 11 играча на терену мисле као један», наводи Стоилов у интервјуу за спортски сајт ring.bg. Други проблем за репрезентацију су играчи који играју у иностранству, од којих само 7 или 8 играју у првом тиму свог клуба.

*
Капитен бугарске репрезентације у фудбалу и нападач Манчестер Јунајтеда – Димитар Бербатов одлази на принудни одмор у наредна 3 месеца. Ову вест објавио је британски часопис Сан. Бербатов је повредио десно колено и биће оперисан, како би се потпуно опоравио. Повреда је мучила нападача током целе сезоне, али медицинско особље енглеских шампиона је радило све што је могло да би се хируршка интервенција избегла. Бербатов је месецима играо са боловима, што је свакако утицало на квалитет његове игре.

*
Грчки кошаркаш Василис Спанулис је победио у 37. традиционалној анкети Бугарске телеграфске агенције (БТА) за избор спортисте 2009. године на Балкану светског шампиона, иза њега су остали Детелин Далаклијев и нападач бугарске фудбалске репрезентације и Манчестер Јунајтеда Димитар Бербатов . Спанулис је освојио Евролигу са Панатенаикосом, као и куп и првенство Грчке. Он је заузео прво место са укупно 43 поена, друго место је припало румунском гимнастичару Мариану Драгулескуу. Треће место са 36 поена освојио је светски шампион у боксу Детелин Далаклијев. Димитар Бербатов је освојио шесто место. У 37. издању престижне анкете учествовале су националне агенције осам балканских држава – Грчке, Румуније, Турске, Србије, Македоније, Црне Горе, Албаније и Бугарске. Оне су понудиле укупно 18 спортиста из 10 врста спортова – кошарке, бокса, рвања, ватерпола, веслања, лаке атлетике, пливања, спортске гимнастике, тениса и фудбала.

*
Бугарски скијаши Георги Георгиев и Силвија Маџарска, победили су у два слалома ФИС-а, одржана пред Божић у градићу Банско. Код мушкараца 22-годишњи софијац је финиширао први у обе манше. Учествовало је укупно 45 скијаша из 10 земаља. Код жена Маџарска је победила без проблема.

Превео: Дарјан Бојков

По публикацията работи: Весела Владкова

Више из ове категориjе

Фотографија: Sport PR Events Managment

Петар Стојчев препливао Гибралтарски мореуз

Петар Стојчев је постао први Бугарин који је препливао Гибралтарски мореуз по правилима Oceans seven без неопренског одела. Стојчев је удаљеност од 16,4 км између литица европске обале шпанског града Тарифи и афричке обале у Мароку препрливао за 3 сата и..

објављено 16.4.24. 13.13
Викторио Илијев

Викторио Илијев нови европски шампион у боксу

Викторио Илијев постао је европски првак у боксу на Првенству за сениоре и сениорке у Поречу, Хрватска, у категорији до 60 кг. Илијев је у финалу савладао Богдана Челдика из Украјине. Подсетимо да је Бугарска освојила пет медаља на Европском..

објављено 15.4.24. 14.06
Стојка Крастева

EUBC представио филм о олимпијској шампионки у боксу Стојки Крстевој

Европска боксерска конфедерација (EUBC) представила је филм посвећен олимпијској шампионки из Токија Стојки Крстевој. Филм у трајању од 48 минута је шеста епизода серије "The Protagonists." Крстева у епизоди прича о трновитом путу до успеха...