Подкаст на српском
Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Спортска недеља

Вања Стамболова је победила у трчању на 400 метара с препонама на турниру у лакој атлетици у Санкт Пелтену (Аустрија).
Фотографија: хива
Прилично успешна је била протекла недеља за бугарске атлетичаре. Вања Стамболова је победила у трчању на 400 метара с препонама на турниру у лакој атлетици у Санкт Пелтену (Аустрија). Пуленица Георгија Димитрова је ово растојање протрчала за 54.57 секунди. Резултат који је Бугарка забележила у изузетно тешким условима – по киши и ветру – најбољи је у Европи и трећи у свету за ову сезону.
*
Ивет Лалова је освојила победу у спринту на 200 метара на такмичењу за Турски клупски куп са резултатом од 23,80 секунди код јаког противног ветра. Раније је Лалова извојевала победу и у спринту на 100 метара које је протрчала за 11,62 секунди. Тако је бугарска атлетичарка помогла свом клубу "Енка" да освоји титулу Турске.
*
Бугарски такмичар у скоку увис Виктор Нинов одлично се представио на међународном турниру атлетике у словеначком граду Постојна и освојио прво место са резултатом од 2,26 метра. Нинов наставља своје успешне наступе од ове зиме када је у неколико наврата побољшао лични рекорд у дворани – 2,25 метра и замало није успео да покрије критеријуме за квалификације светског првенства у Дохи.
*
Мушка одбојкашка репрезентација Бугарске освојила је 1 од могућих 6 бодова у прва два меча Светске лиге. Бугари су у гостима у Бразилу претрпели два пораза са 1:3 и 2:3 у сетовима. Нарочито драматичан је био други сусрет у коме су бугарски репрезентативци стигли до тај-брека‚ али су Бразилци ипак били бољи и поново их савладали.
*
На Европском првенству у боксу у Москви Бугарин Младен Манев је у категорији до 75 кг победио у изузетно тешком мечу Бојана Пешића из Црне Горе по бодовима са 3:2 и тиме се пласирао у четвртфинале. У уторак ће Младен Манев играти против Француза Матија Бродерика и у случају победе освојиће бар бронзану медаљу. У свом првом мечу у Москви светски шампион у категорији до 54 кг из Милана 2009. и најбољи спортист Бугарске за прошлу годину Детелин Далаклијев играће против Мемиша Фуркана из Турске и уколико буде победио‚ пласираће се у четврфинале. У категорији до 91 килограма Тервел Пулев је у другој рунди савладао Дамира Беља из Босне и Херцеговине и у понедељак ће се такмичити са Јерменом Чолаком Ананикјаном. Бугарски боксери Александар Александров и Евгени Борисов су изостали са шампионата.
*
Прошле недеље у Москви је одржано и Европско првенство у песничењу. Бугарски спортисти су освојили 8 медаља. Красимир Костадинов је савладао у финалу у категорији до 100 кг Василија Дауташвилија из Грузије и на тај начин одбранио своју титулу са претходног европског првенства. Сребрне медаље у песничењу десном руком освојили су Георги Гајдарџијев у категорији до 65 кг‚ Цветан Гашевски у категорији до 75 кг и Пламен Димитров код јуниора у категорији 70 кг. У такмичењу левом руком бронза је припала Стојану Големанову у категорији до 90 кг и Стефану Ленгарову у категорији до 80 кг‚ Христу Делиџакову у категорији до 75 кг десном руком и Пламену Димитрову код јуниора у категорији до 70 кг левом руком.

Превеле: Ана Андрејева/Марина Бекријева
По публикацията работи: Вилхелм Балтаџијан

Више из ове категориjе

Милица Мирчева

Милица Мирчева побољшала национални рекорд у трци на 5 км на путу

Национална рекордерка у трци на 10 км Милица Мирчева поставила је други национални рекорд, овога пута у трци на 5 км на путу, која је одржана у Лестеру, Велика Британија. Мирчева је заузела 15. место на престижном такмичењу с резултатом 15:43..

објављено 18.3.24. 15.30
Фотографије: ЕПА/БГНЕС, bgtennis.bg

Викторија Томова и Григор Димитров напредовали на светској ранг листи

На данас објављеној светској ATP ранг-листи напредовали су први рекети Бугарске Григор Димитров и Викторија Томова. Захваљујући пласману у осмину финала у Индијан Велсу, Димитров је напредовао за једну позицију и са 2.935 бодова тренутно је 12...