Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Спортска недеља

Занимљив призор су и навијачи на Светском првенству у Јужној Африци
Фотографија: БТА
Светско првенство у фудбалу у Јужноафричкој Републици почело је у пратњи бучних афричких труба вувузела. Утисци после првих двобоја су да репрезентације штеде своје снаге. Доказ тога су нерешени резултати и минималан број забележених погодака на многим утакмицама. Свакако изузев наступа Немачке која је "прегазила" Аустралију са 4:0. Видећемо колико ће се дуго задржати тај рекордни резултат, јер смо ипак тек на почетку првенства.
*
Тервел Пулев је освојио сребрну медаљу на Европском првенству у боксу које се одржава у Москви. У полуфиналу у категорији до 91 килограма Бугарин је победио Мађара Јозефа Дармоша. У спору за титулу међутим Пулев је изгубио у поенима од Руса Егора Мехонцева.
На истом првенству своју прву титулу са великог шампионата освојио је 21-годишњи Младен Манев који је у категорији до 75 килограма добио бронзану медаљу.
*
Бугарски одбојкаши су забележили две узастопне победе са 3:0 против тима Јужне Кореје у гостима, а у склопу другог кола "А" групе Светске лиге. Најзаслужнији за тријумф наше репрезентације био је капитен Владимир Николов. Тренутно је Бугарска друга на табели са 7 бодова после Холандије са 9 бодова. Фаворита групе Бразил је трећи са 5 бодова.
*
И наше одбојкашице су забележиле две победе на почетку Лиге Европе. Бугарке су надиграле селекцију Румуније са 3:0. Следећи меч одбојкашица је 19. јуна против тима Велике Британије.
*
Бугарски веслачи су наступили одлично на дводневној регати на Бледу. Они су у Словенији освојили једну златну, 4 сребрне и 2 бронзане медаље. У мушком скифу Неделчо Василев је добио златно одликовање у другом и сребрно у првом дану такмичења. У истој дисциплини код јуниора сребрну и бронзану медаљу освојио је Веселин Русинов. Сребром у скифу окитили се и јуниори Биљана Стојанова и Христо Данев. У дубл скифу без навођења код мушкараца бронзу су освојили Данаил Димитров и Кристијан Василев.
*
Бугарска атлетичарка Вања Стамболова је доживела тешку повреду на тренингу која може да прекине њену успешну сезону. То означава да ће добитница бронзане медаље на 400 метара са препонама са светског првенства у дворани у Дохи пропустити Европско првенство у јулу у Барселони.

Превод: Александра Ливен
По публикацията работи: Вилхелм Балтаџијан

Више из ове категориjе

Нургул Салимова

Нургул Салимова представља Бугарску на Турниру кандидата у шаху

Нургул Салимова је једина такмичарка која ће представљати Бугарску на Турниру кандидата у шаху, који почиње данас у Торонту, након што је одличним наступом на Светском купу у шаху прошлог септембра изборила своје место за учешће на њему. Турнир..

објављено 3.4.24. 17.22
Григор Димитров

У финалу мастерса у Мајамију Григор Димитров изгубио од Јаника Синера, али је од данас званично 9. тенисер света

Најуспешнији бугарски тенисер Григор Димитров није успео да освоји титулу на мастерс турниру у Мајамију. Након 73 минута игре он је изгубио финале од Италијана Јаника Синера са 3:6, 1:6. Тако 32-годишњем Димитрову није пошло за руком да освоји 10. трофеј у..

објављено 1.4.24. 09.10

У Мајамију Димитров победио Алкараза – у полуфиналу игра против Зверева

Григор Димитров је одиграо изванредан меч и пласирао се у полуфинале мастерса у Мајамију. Бугарин је са 6:2, 6:4 победио другог тенисера света –Шпанца Карлоса Алкараза. Меч је трајао сат времена и 32 минута. Тако ће Димитров први пут играти у..