Подкаст на српском
Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Спортска недеља

Тенисерка Цветана Пиронкова је наставила серију победа за турнир Вимблдон и пласирала се у осмину финала једног од најпрестижнијих турнира у свету.
Фотографија: БГНЕС
Бугарска репрезентација у одбојци је однела две победе код куће против тима Јужне Кореје са 3:0 и 3:1 сета у четвртом колу Светске лиге. Нарочито оспоравана је била друга утакмица када су Бугари потценили свог ривала и не само што су изгубили у једном сету, већ су освојили и тешку победу у четвртом. У истој групи А тим Бразила је забележио две победе против репрезентације Холандије, али освојио само 5 поена и тако су тимови Бугарске и Бразила поделили прво место у групи са истим активом од 19 бодова.

Наставља се успешан наступ женске одбојкашке репрезентације која је на челу привременог пласмана у својој групи у овогодишњем издању Евролиге. У гостима против Србије Бугарке су изгубиле први меч са 2:3 сета, али у другом су добиле убедљив реванш са 3:1 сета.
И још једна вест из одбојке. Шампион Бугарске код мушкараца, тим ЦСКА, нашао се у 1. групи Европске лиге шампиона за наредну сезону заједно са руским шампионом Зенит из Казања са којим ће играти другу годину заредом, француским Каном и немачким Унтерхахингом. Жреб је извучен у Бечу на специјалној церемонији.

Тенисерка Цветана Пиронкова је наставила серију победа за турнир Вимблдон и пласирала се у осмину финала једног од најпрестижнијих турнира у свету. Бугарка је победила Регину Куликову из Русије са 6:4 и 2:0, а у следећем колу ће играти против Францускиње Марион Бертоли која је 11. на светској ранг листи.
Први рекет Бугарске код мушкараца Григор Димитров се пласирао у друго коло квалификација у тенису на чврстом терену из серије "Чаленџер" у немачком граду Брауншвајгу. Димитров је без нарочитих тешкоћа победио Аргентинца Себастијана Пријета са 7:5, 6:0 за 52 минута у старту прелиминарне шеме. Следећи ривал Димитрова ће бити Шпанац Габријел Трухиљо Солер. У протеклој недељи Димитров се представио на високом нивоу и у другом турниру у Немачкој: у Марбургу где је достигао до полуфинала и пласирао се други после Италијана Симона Вањоција.

Петар Стојчев је заузео друго место у утакмици за светски куп у пливачком маратону на атлантској обали у португалском граду Сетубалу. Три недеље пре светског првенства у отвореним водама у канадском граду Робервалу, најбољи бугарски пливач је показао своју одличну кондицију и у изузетно драматичној конкуренцији на олимпијској дистанци од 10 км је остао други на свега десетину секунда иза победника Томаса Лурца из Немачке, а трећи се пласирао Сергеј Фесенко из Азербејџана.

Превео: Георги Стојчев
По публикацията работи: Вилхелм Балтаџијан

Више из ове категориjе

Други пораз Нургул Салимове на Турниру кандидата за изазивача светског првака

Нургул Салимова претрпла је пораз од Александре Горјачкине на Турниру кандидата за изазивача светског првака у шаху у Торонту. Ово је била прва класична партија између две шахисткиње након финала Светског првенства одржаног у августу прошле године када..

објављено 11.4.24. 09.27

Салимова постигла реми на Турниру кандидата за изазивача светског првака

Нургул Салимова је у петом колу Турнира кандидата за изазивача светског првака у Торонту изједначила са бившом светском шампионком Тан Џонгји из Кине. Црним фигурама 20-годишња Бугарка врло мирно је одиграла меч против водеће у прелиминарном пласману и..

објављено 10.4.24. 10.20
Нургул Салимова

Салимова забележила прву победу на Турниру кандидаткиња у шаху

Нургул Салимова забележила је прву победу на Турниру кандидидаткиња у шаху у Торонту. На четвртој табли је 20-годишња Бугарка белим фигурама победила бившу другу шахисткињу на свету Хумпи Конеру из Индије. Салимова је лако парирала свим покушајима..