Тодор Димитров истрчао најдужи маратон у свету

Фотографија: лична архива

Застава Бугарске завијорила се у Њујорку пошто је Тодор Димитров завршио најдужи маратон у свету „Шри Чинмој 3.100 миља“ (око 5.000 км) за 51 дан 17 часова 8 минута и 38 секунди. Тако је Бугарин постао један од 44 тркача у свету који су истрчали маратон у његовој 22-годишњој историји. На Њујоршком маратону „Шри Чинмој 3.100 миља“ који још зову и „Еверест ултра маратона“ такмичари трче током 52 дана у урбаној средини, у четврти „Квинс“ у Њујорку, и праве преко 5.600 кругова.

Више из ове категориjе

После нерешеног резултата са Ференцварошем Лудогорец наставља у Лиги Европе

Лудогорец се после нерешеног резултата пласирао у 1/16- финала Лиге Европе пошто је завршио нерешено резултатом 1:1 са Ференцварошем као домаћин последње утакмице групне фазе турнира. Мађари су постигли изједначујући погодак тек у 94. минуту меча, мало..

објављено 13.12.19. 09.39
Димитар Бербатов у саставу Манчестер Јунајтеда

Бербатов у саставу „тима деценије“ Манчестер Јунајтеда

Димитар Бербатов је ушао у састав тима деценије Манчестер Јунајтеда. Избор најбољих играча се одржава на идеју популарног енглеског сајта talksport.com. „Било је много тренутака индивидуалног сјаја, али ћу заувек запамтити невероватни хет-трик против..

објављено 3.12.19. 10.08

„Лудогорецу“ потребан 1 бод за даље учешће у Лиги Европе

Бугарски ФК „Лудогорец“ је у гостима одиграо нерешено /1:1/ реванш утакмицу из Лиге Европе против „ЦСКА Москве“. Тако у последњем 6. колу „орловима“ треба 1 бод за пласман у следећу фазу. Шампион Бугарске ће угостити мађарског тима „Ференцварош“...