Бугарски национални радио © 2020 Сва права задржана

Ивет Лаловој и Тихомиру Иванову балканске титуле

Фотографија: БТА

Тихомир Иванов, шампион Универзијаде која је ове године одржана у јулу у Италији, окитио се и титулом у скоку увис на Балканијади у бугарском граду Правецу пошто је остварио резултат од 2,27 м. Спринтерка Ивет Лалова-Колио освојила је титулу у трци на 100 м. Славна бугарска такмичарка победила је резултатом од 11,23 секунде. Дијана Вајсман из Израела је остала на другом месту са 11,25 секунди, док је треће место заузела друга бугарска такмичарка – Инна Ефтимова, резултатом 11,56 секунди. Специјално за трку Ивет је на стадион дошао познати бугарски фудбалер Христо Стоичков. На трибинама су били и председник Међународне асоцијације атлетичарске федерације Себастијан Коу и бивши светски рекордер у дисциплини скок с мотком Сергеј Бупка.

Више из ове категориjе

Победа за Цветану Пиронкову у првом колу "Ролан Гароса"

Цветана Пиронкова се пласирала у друго коло Отвореног првенства Француске у тенису , јавља БТА. 33-годишња тенисерка, која је за „Ролан Гарос“ добила вајлд карту, је савладала Андреју Петковић, из Немачке , са 6:3, 6:3 за 73 минута игре...