Бугарски национални радио © 2021 Сва права задржана

Спортска лутрија обележава 30 година од првог добитника лутрије у Бугарској

Фотографија: архива

8. априла 2021. године одржано је 27. по реду извлачење Спортске лутрије само неколико сати пошто је обележено 30 година од првог лото милионера у Бугарској.

7. априла 1991. године је у Русеу један инжењер освојио на лутрији џекпот од 1 млн лева (око 500.000 евра).

Данас су премије много веће и обично премашују 1,25 млн евра. А поред наде за добитак Спортска лутрија наставља да пружа подршку бугарској култури и спорту.

Више из ове категориjе

Ангел Русев

Још једна златна медаља за Бугарску у дизању тегова

Ангел Русев је освојио друго злато и трећу медаљу за Бугарску на Европском првенству у дизању тегова за мушкарце и жене у Москви. 19-годишњи Русев је златну медаљу освојио у двобоју 258 кг у категорији 55 кг и остварио европски рекорд за јуниоре у..

објављено 4.4.21. 16.17

Цветана Пиронкова обезбедила пласман у главну фазу турнира у Чарлстону

Најбоља бугарска тенисерка Цветана Пиронкова изборила је пласман у главну фазу WТА турнира серије 500 у Чарлстону, САД, који ће се одржати следеће недеље. То се догодило након што се представница домаћина Винус Вилијамс повукла с турнира. То ће..

објављено 2.4.21. 13.21

Такмичари у алпском скијању из 19 држава такмиче се у Банском

Светски познати такмичари у алпском скијању учествоваће на отвореном првенству Бугарске у алпском скијању које ће се одржати 31. марта и 1. априла, као и на такмичењу за куп „Пирин“ 2. и 3. априла на стази „Томба“ у Банском. За учешће су се..