Бугарски национални радио © 2021 Сва права задржана

Бугарска репрезентација у дизању тегова прва на ЕП

Фотографија: sportal.bg

Бугарски дизачи тегова заузели су прво место у крајњем пласману Европског првенства у дизању тегова у Москви. То су показали подаци које су објавили организатори и Европска федерација за дизање тегова, јавља Спортал. Бугарска репрезентација у дизању тегова је са укупно 685 бодова далеко испред Јерменије која је освојила 620 бодова. На трећем месту је Грузија са 612 бодова. Међу најбољих десет нашли су се великани у дизању тегова попут Русије, Белорусије, Турске, Шпаније, Пољске, Украјине и Чешке. Овакав успех у пласману Бугарска није имала деценијама.

Више из ове категориjе

Контролни меч Бугарска-Словачка завршен нерешено

Контролни меч између бугарске фудбалске репрезентације и репрезентације Словачке у аустријском граду Риду је завршен нерешеним резултатом - 1:1. Меч је за словачке фудбалере, који ће учествовати на Европском првенству 2020, био припремни...

објављено 2.6.21. 10.40
Христо Христов

Злато за Бугарску на Светском првенству у дизању тегова

На Светском првенству у дизању тегова за младе до 20 година у Ташкенту, Узбекистан, Бугарин Христо Христов /до 109 кг/ је освојио златну медаљу. Он је са 403 кг победио у двобоју, победник је и у избачају (216), док му је у трзају (187 кг) припало..