Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Лудогорец у другом колу квалификација за Лигу шампиона

Лудогорец
Фотографија: БГНЕС

Фудбалски првак Бугарске ФК Лудогорец победио је са 1:0 белоруског првака Шахтјор у реваншу 1. кола квалификација за Лигу шампиона који је игран у Београду. Једини погодак дао је у 71. минуту Кирил Десподов. За разлику од првог меча у Разграду у коме су „орлови“ категоричну надиграли свог противника, у српској престоници су шансе биле изједначене, али су домаћини из Солигорска пропустили своју шансу.

Фудбалери ФК Лудогорец су победом у Београду изборили пласман у наредну рунду. У другом колу квалификација за Лигу шампиона  Бугари ће играти против словеначког клуба Мура који је савладао Шкендију из Тетова са 6:0.

Више из ове категориjе

Викторио Илијев

Викторио Илијев нови европски шампион у боксу

Викторио Илијев постао је европски првак у боксу на Првенству за сениоре и сениорке у Поречу, Хрватска, у категорији до 60 кг. Илијев је у финалу савладао Богдана Челдика из Украјине. Подсетимо да је Бугарска освојила пет медаља на Европском..

објављено 15.4.24. 14.06
Стојка Крастева

EUBC представио филм о олимпијској шампионки у боксу Стојки Крстевој

Европска боксерска конфедерација (EUBC) представила је филм посвећен олимпијској шампионки из Токија Стојки Крстевој. Филм у трајању од 48 минута је шеста епизода серије "The Protagonists." Крстева у епизоди прича о трновитом путу до успеха...

објављено 12.4.24. 16.11

Други пораз Нургул Салимове на Турниру кандидата за изазивача светског првака

Нургул Салимова претрпла је пораз од Александре Горјачкине на Турниру кандидата за изазивача светског првака у шаху у Торонту. Ово је била прва класична партија између две шахисткиње након финала Светског првенства одржаног у августу прошле године када..