Бугарски национални радио © 2021 Сва права задржана

Лудогорец у другом колу квалификација за Лигу шампиона

Лудогорец
Фотографија: БГНЕС

Фудбалски првак Бугарске ФК Лудогорец победио је са 1:0 белоруског првака Шахтјор у реваншу 1. кола квалификација за Лигу шампиона који је игран у Београду. Једини погодак дао је у 71. минуту Кирил Десподов. За разлику од првог меча у Разграду у коме су „орлови“ категоричну надиграли свог противника, у српској престоници су шансе биле изједначене, али су домаћини из Солигорска пропустили своју шансу.

Фудбалери ФК Лудогорец су победом у Београду изборили пласман у наредну рунду. У другом колу квалификација за Лигу шампиона  Бугари ће играти против словеначког клуба Мура који је савладао Шкендију из Тетова са 6:0.

Више из ове категориjе

Григор Димитров

Тенисер Григор Димитров на путу да се врати у ТОП 20

Након успешне игре на Индијан Велсу најбољи бугарски тенисер Григор Димитров је напредовао на светској ранг-листи и тренутно је на 21. позицији. Димитров је 25. тенисер који је од наградних фондова зарадио 20 милиона долара, јавља издање..

објављено 18.10.21. 15.52

Димитров први пут у полуфиналу мастерса у Индијан Велсу

Најбољи бугарски тенисер Григор Димитров је у мечу четвртине финала турнира у Индијан Велсу показао борбени дух и још једном је, као што је то учинио у осмини финала, изборио преокрет и савладао супарника - Пољака Хуберта Хуркача са 3:6 6:4 7:6(2) у..

објављено 15.10.21. 09.20

Григор Димитров победио Данила Медведева

На Индијан Велсу у Калифорнији најбољи бугарски тенисер Григор Димитров је у драматичном мечу у осмини финала савладао другог тенисера света Данила Медведева са 4:6, 6:4 и 6:3. Сада Димитрова чека борба за полуфинале против Пољака Хуберта..