Бугарски национални радио © 2021 Сва права задржана

Лудогорец у другом колу квалификација за Лигу шампиона

Лудогорец
Фотографија: БГНЕС

Фудбалски првак Бугарске ФК Лудогорец победио је са 1:0 белоруског првака Шахтјор у реваншу 1. кола квалификација за Лигу шампиона који је игран у Београду. Једини погодак дао је у 71. минуту Кирил Десподов. За разлику од првог меча у Разграду у коме су „орлови“ категоричну надиграли свог противника, у српској престоници су шансе биле изједначене, али су домаћини из Солигорска пропустили своју шансу.

Фудбалери ФК Лудогорец су победом у Београду изборили пласман у наредну рунду. У другом колу квалификација за Лигу шампиона  Бугари ће играти против словеначког клуба Мура који је савладао Шкендију из Тетова са 6:0.

Више из ове категориjе

Биљана Дудова

Биљана Дудова светски шампион у рвању

Биљана Дудова је постала светски шампион у рвању у категорији до 59 кг. У финалном мечу на Светском првенству у Ослу 24-годишња Бугарка је са 6:4 савладала Акије Ханај из Јапана. Дудовој је ово прва светска титула. До сада је у својој..

објављено 8.10.21. 09.45

У Софији почиње Међународни бадминтон турнир

Скоро 370 такмичара учествоваће на Отвореном међународном првенству Бугарске у бадминтону које ће се одржати од 7. до 10. октобра у сали Европа, у Софији. Међу њима су представници Бугарске, Северне Македоније, Србије, Турске, Литваније, Пољске,..

објављено 7.10.21. 06.05
Јаник Синер

Јаник Синер поново одбранио титулу на турниру у Софији

Италијански тенисер Јаник Синер освојио је титулу на тениском турниру у Софији пошто је савладао Француза Гаела Монфиса са 6:3, 6:4. До победе је тенисер дошао за сат и 19 минута. Ово је 20-годишњем тенисеру друга победа у Софији након што је..