Бугарски национални радио © 2021 Сва права задржана

Данијел Асенов има амбиције за злато у Токију

Данијел Асенов (лево)
Фотографија: Ројтерс

Данијел Асенов изборио је пласман у осмину финала турнира у боксу на Олимпијским играма у Токију. 24-годишњи боксер остварио је убедљиву победу у свом првом мечу у категорији до 52 кг. Асенов је са 5:0 победио Румуна Козмина Гирлеануа.

„Очекивао сам да ће сусрет бити тежак и напет. Али сам упркос томе показао добру игру и супериорност над противником. Потпуно је могуће да постанем шампион, због тога сам и дошао, да покажем најбоље што могу и обрадујем Бугарску,“ рекао је после успешног меча бугарски такмичар. За пласман у четвртину финала турнира Асенов ће се борити 31. јула када ће изаћи против Шпанца Габријела Ескобара.

Више из ове категориjе

Росица Денчева

Млада тенисерка Росица Денчева наставља учешће на турниру „Еди Хер“

Млада бугарска тенисерка Росица Денчева се пласирала у четвртину финала /у синглу и дублу/ турнира "Еди Хер" у Флориди (САД), у старосној групи од 12 до 18 година. Денчева је са 6:4, 6:1 победила Арми Ли из САД. За место у полуфиналу..

објављено 2.12.21. 13.15

Лудогорец се опростио од Лиге Европе

У утакмици 5. кола Лиге Европе фудбалери Црвене звезде су у Београду савладали Лудогорец са 1:0.   Тако је наш тим остао последњи на табели у својој групи са једним бодом што значи да неће наставити даље. У последњем колу Лудогорец дочекује..

објављено 26.11.21. 11.38

Бугарски боксери освојили пет златних медаља

Бугарски боксери вратили су се данас из Приштине где су освојили пет титула на 23. Међународном турниру у боксу „Адем Јашари.“ Пет од укупно шест бугарских такмичара – Јасен Радев, Хавијер Ибанијес, Красимир Џуров, Рами Кијуан и Јордан Морехон, освојили..