Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Данијел Асенов има амбиције за злато у Токију

Данијел Асенов (лево)
Фотографија: Ројтерс

Данијел Асенов изборио је пласман у осмину финала турнира у боксу на Олимпијским играма у Токију. 24-годишњи боксер остварио је убедљиву победу у свом првом мечу у категорији до 52 кг. Асенов је са 5:0 победио Румуна Козмина Гирлеануа.

„Очекивао сам да ће сусрет бити тежак и напет. Али сам упркос томе показао добру игру и супериорност над противником. Потпуно је могуће да постанем шампион, због тога сам и дошао, да покажем најбоље што могу и обрадујем Бугарску,“ рекао је после успешног меча бугарски такмичар. За пласман у четвртину финала турнира Асенов ће се борити 31. јула када ће изаћи против Шпанца Габријела Ескобара.

Више из ове категориjе

Станимир Беломажев

Станимир Беломажев освојио сребрну медаљу на Светском купу у ски оријентирингу

Бугарин Станимир Беломажев освојио је сребрну медаљу у спринту на Светском купу у ски оријентирингу  у Хањи (Естонија).  Беломажев, који је двоструки светски шампион у овој дисциплини, заостао је 9 секунди иза победника Никласа Екстрома из Финске..

објављено 23.2.24. 17.52

Кубрат Пулев и Махмуд Чар ће одмерити снаге у Софији

Кубрат Пулев ће се 30. марта сусрести с Махмудом Чаром у дуелу за редовну светску титулу WBA. Меч ће се играти у дворани „Арена Софија.“ „Ово је један невероватан догађај. Било је много тешких одлука. Чинимо немогуће да бисмо играли пред домаћом..

објављено 22.2.24. 13.22
Божидар Андреев

Божидар Андреев новим рекордом освојио злато на ЕП у дизању тегова

Божидар Андреев освојио је титулу у олимпијској категорији 73 кг на Европском првенству у дизању тегова у Софији. Двадесетседмогодишњи дизач тегова је у биатлону подигао 348 кг и по други пут се, после 2019. године у Батумију, окитио златом на првенству..