Бугарски национални радио © 2021 Сва права задржана

Данијел Асенов има амбиције за злато у Токију

Данијел Асенов (лево)
Фотографија: Ројтерс

Данијел Асенов изборио је пласман у осмину финала турнира у боксу на Олимпијским играма у Токију. 24-годишњи боксер остварио је убедљиву победу у свом првом мечу у категорији до 52 кг. Асенов је са 5:0 победио Румуна Козмина Гирлеануа.

„Очекивао сам да ће сусрет бити тежак и напет. Али сам упркос томе показао добру игру и супериорност над противником. Потпуно је могуће да постанем шампион, због тога сам и дошао, да покажем најбоље што могу и обрадујем Бугарску,“ рекао је после успешног меча бугарски такмичар. За пласман у четвртину финала турнира Асенов ће се борити 31. јула када ће изаћи против Шпанца Габријела Ескобара.

Више из ове категориjе

Григор Димитров победио Данила Медведева

На Индијан Велсу у Калифорнији најбољи бугарски тенисер Григор Димитров је у драматичном мечу у осмини финала савладао другог тенисера света Данила Медведева са 4:6, 6:4 и 6:3. Сада Димитрова чека борба за полуфинале против Пољака Хуберта..

објављено 14.10.21. 09.38

Фудбалери Бугарске надиграли Северну Ирску са 2:1

Бугарска фудбалска репрезентација савладала је на домаћем терену у Софији екипу Северне Ирске са 2:1. Бугарски фудбалери су пред очима председника Румена Радева добили утакмицу у групи С у квалификацијама за Светско првенство у европској зони. У..

објављено 13.10.21. 09.25
Борислав Михајлов

Борислав Михајлов остаје на челу Бугарског фудбалског савеза

Борислав Михајлов је поново изабран за председника Бугарског фудбалског савеза. Он је добио 241 глас, док је његов главни опонент Димитар Бербатов освојио 230 гласова присутних делегата. Ово ће Михајлову бити пети заредом мандат на положају..