Бугарски национални радио © 2022 Сва права задржана

Данијел Асенов има амбиције за злато у Токију

Данијел Асенов (лево)
Фотографија: Ројтерс

Данијел Асенов изборио је пласман у осмину финала турнира у боксу на Олимпијским играма у Токију. 24-годишњи боксер остварио је убедљиву победу у свом првом мечу у категорији до 52 кг. Асенов је са 5:0 победио Румуна Козмина Гирлеануа.

„Очекивао сам да ће сусрет бити тежак и напет. Али сам упркос томе показао добру игру и супериорност над противником. Потпуно је могуће да постанем шампион, због тога сам и дошао, да покажем најбоље што могу и обрадујем Бугарску,“ рекао је после успешног меча бугарски такмичар. За пласман у четвртину финала турнира Асенов ће се борити 31. јула када ће изаћи против Шпанца Габријела Ескобара.

Више из ове категориjе

Кубрат Пулев се спрема за прву приредбу „тријад комбата“ где га чека Френк Мир

Бугарски професионални боксер у тешкој категорији Кубрат Пулев се спрема за борбу против америчког ММА борца Френка Мира, бившег UFC првака у тешкој категорији 27. новембра у Арлингтону, савезна држава Тексас. Бугарин је требало да одмери..

објављено 18.11.21. 06.25

Контролни меч Бугарска:Украјина завршен нерешеним резултатом

Подмлађена фудбалска репрезентација Бугарске није успела да у контролном мечу у гостима савлада репрезентацију Украјине. Меч је завршен резултатом 1:1. У Одеси су знатно искуснији домаћини били бољи скоро током целе утакмице. У 35. минуту погодак..

објављено 12.11.21. 10.27

„Хебар“ изборио пласман у групе Лиге шампиона у одбојци

Након шестогодишње паузе, Бугари су изборили учешће у групној фази Лиге шампиона у одбојци. За успех је заслужан национални шампион „Хебар“ (Пазарџик) који је у гостима, у одлучујућем трећем колу квалификација, савладао грчки „Олимпијакос“ из Пиреја са..