Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Биљана Дудова светски шампион у рвању

Биљана Дудова
Фотографија: БГНЕС

Биљана Дудова је постала светски шампион у рвању у категорији до 59 кг. У финалном мечу на Светском првенству у Ослу 24-годишња Бугарка је са 6:4 савладала Акије Ханај из Јапана.

Дудовој је ово прва светска титула. До сада је у својој каријери она 4 пута била европски шампион, а на Светском првенству 2018. освојила је сребро.

Више из ове категориjе

Викторио Илијев

Викторио Илијев нови европски шампион у боксу

Викторио Илијев постао је европски првак у боксу на Првенству за сениоре и сениорке у Поречу, Хрватска, у категорији до 60 кг. Илијев је у финалу савладао Богдана Челдика из Украјине. Подсетимо да је Бугарска освојила пет медаља на Европском..

објављено 15.4.24. 14.06
Стојка Крастева

EUBC представио филм о олимпијској шампионки у боксу Стојки Крстевој

Европска боксерска конфедерација (EUBC) представила је филм посвећен олимпијској шампионки из Токија Стојки Крстевој. Филм у трајању од 48 минута је шеста епизода серије "The Protagonists." Крстева у епизоди прича о трновитом путу до успеха...

објављено 12.4.24. 16.11

Други пораз Нургул Салимове на Турниру кандидата за изазивача светског првака

Нургул Салимова претрпла је пораз од Александре Горјачкине на Турниру кандидата за изазивача светског првака у шаху у Торонту. Ово је била прва класична партија између две шахисткиње након финала Светског првенства одржаног у августу прошле године када..