Подкаст на српском
Бугарски национални радио © 2022 Сва права задржана

Софијски маратон 38. пут окупља тркаче

Фотографија: marathonsofia.com

Скоро 2.500 тркача из преко 30 земаља пријавило се за учешће на овогодишњем 38. издању Wizz Air Софија маратона. Такмичари ће одмерити снаге у тркама на 42,195 км, 21 км и 10 км. Укупно 25 елитних маратонаца из Кеније, Марока, Етиопије, Турске и Украјине стартоваће на класичној маратонској стази.

Маратон почиње данас, 10. октобра, у 9.30 часова на тргу Кнеза Александра I, испред Националне галерије ликовних уметности у главном граду.

Због погоршане епидемиолошке ситуације ове године ће маратон проћи без масовног заједничког старта.

Укупни наградни фонд износи 40.000 евра.

Више из ове категориjе

Димитар Кузманов

Димитар Кузманов забележио другу победу у квалификацијама за Вимблдон

Тенисер Димитар Кузманов забележио је другу победу у квалификацијама за Вимблдон и само једна победа га дели од уласка у главни жреб турнира. Други рекет Бугарске савладао је у изузетно тешком мечу деветопласираног Аргентинца Педра Каћина са 6:4, 3:6,..

објављено 22.6.22. 16.26

Кузманов забележио победу на Вимблдону

Бугарски тенисер Димитар Кузманов забележио је прву победу у квалификацијама за Вимблдон пошто је савладао Британца Чарлса Брума са 6:3, 7:5 у мечу који је трајао 1 сат и 43 минута. Тиме је Кузманов обезбедио 16 бодова за светску ранг-листу на којој..

објављено 20.6.22. 19.12
Елвира Краснобаева

Елвира Краснобаева освојила три медаље на ЕП у ритмичкој гимнастици

Елвира Краснобаева освојила је прво место у вежби са обручем на Европском првенству у ритмичкој гимнастици у Тел Авиву. Бугарска гимнастичарка је одлично извела вежбу и са укупно 31.900 поена освојила европску титулу. Друго место припало је Лиљани..