Бугарски национални радио © 2022 Сва права задржана

Бугарски дизачи тегова имаће међународног спонзора

Фотографија: архива

Једна од водећих међународних компанија за производњу спортске опреме спонзорисаће репрезентацију Бугарске у дизању тегова. Ово је обелодањено након посете нашој земљи потпредседника дотичне компаније и постигнутог договора са председником Бугарске федерације у дизању тегова Арифом Маџидом.

Спонзор ће се побринути за дрес бугарских дизача тегова, саопштили су из Бугарског олимпијског комитета и додали да ће компанија обезбедити и потребну опрему за Европско првенство у дизању тегова за мушкарце и жене које ће се одржати у Софији у априлу идуће године. Тегови и остала опрема ће по завршетку првенства бити стављени на располагање клубовима за тренинге.

Више из ове категориjе

Радослав Росенов (у црвеном дресу)

Боксер Радослав Росенов европски шампион

Радослав Росенов је у категорији до 60 килограма освојио шампионску титулу на Европском првенству у боксу за сениоре у Поречу. Ово је прво злато за Бугарску са тог такмичења у Хрватској. 18-годишњи Радослав Росенов је у финалу победио..

објављено 23.3.22. 18.50
Григор Димитров

Григор Димитров играће и у четвртини финала турнира у Индијан Велсу

Григор Димитров је са 6:3, 7:6 победио америчког тенисера Џона Изнера и пласирао се у четвртину финала Мастерс турнира у Индијан Велсу. Ово је трећа победа бугарског тенисера у овом издању турнира. За место у полуфиналу Димитров игра..

објављено 17.3.22. 14.57

Димитров почистио Бублика

Григор Димитров је изборио пласман у осмину финала тениског турнира у Индијан Велсу, САД. Бугарски тенисер је у мечу трећег кола надиграо Александера Бублика из Казахстана са 6:3, 6:4 за само 71 минут. Амерички тенисер Џон Изнер је следећи ривал..