Бугарски национални радио © 2022 Сва права задржана

Сребро за Ергунала Себахтина на Европском првенству у боксу

Ергунал Себахтин
Фотографија: Боксерска федерација Бугарске

На Европском првенству у боксу у Јеревану Ергунал Себахтин је освојио сребрну медаљу у категорији до 48 кг. 21-годишњи Бугарин је показао веома добар ниво игре, али је ипак судијском одлуком 1:4 остао иза Грузијца Сахила Алахвердовија, јавља сајт Sportal.

Тако Бугарска завршава своје учешће на Европском првенству у Јеревану са три медаље.

Медаље су освојили још Данијел Асенов (54 кг) и Хавијер Ибанијес (57 кг) са Кубе, који се такмичи за Бугарску. Њима је припала је бронза.

Више из ове категориjе

Цанко Цанков

Цанко Цанков освојио злато на пливачком маратону у Гибралтарском мореузу

Цанко Цанков освојио је прво место на пливачком маратону у Гибралтарском мореузу. Бугарин је дистанцу дугу 16 км и 750 м од Тарифе, Шпанија, до Пунта Сијереса, Мароко, препливао за 3 сата, 56 минута и 3 секунде. Цанко Цанков коме је финални спринт..

објављено 9.9.22. 19.25

Лудогорец надиграо Рому

Фудбалски шампион Бугарске   – Лудогорец, је учешће у групној фази Лиге Европе почео победом. У свом првом мечу групе Ц Лудогорец је код куће савладао Рому са 2:1. Следећу утакмицу Лудогорец ће играти у гостима против Бетиса у Севиљи.

објављено 9.9.22. 10.01

Лудогорец дочекује Рому

Фудбалери Лудогореца дочекују данас на стадиону у Разграду италијанску Рому у првој утакмици групне фазе Лиге Европе. Утакмица почиње у 19.45, а са трибине ће је гледати преко 10.000 навијача. Осим „вукова“ Жозеа Муриња, у нашој групи су и тимови..