Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Кирил Милов освојио сребро у рвању грчко-римским стилом

Кирил Милов
Фотографија: bul-wrestling.org

Привремени министар спорта Весела Лечева је упутила поздравни телеграм Кирилу Милову који је на Светском првенству у рвању у Београду освојио сребрну медаљу. У категорији до 97 килограма грчко-римским стилом Милов је са 1:5 изгубио од олимпијског шампиона Артура Алексањања из Јерменије који је освојио четврту титулу.

“Настављам упоран рад. Сањам о олимпијској титули“, изјавио је Милов.

20 годишњи Едмонд Назарјан је други бугарски финалиста у српском главном граду. У категорији до 60 килограма грчко-римским стилом вечерас ће се он борити за златну медаљу.

Више из ове категориjе

Уједињење бугарског шаха далеко

Представници лиценциране од стране Министарства омладине и спорта Бугарске шаховске федерације 2022. састали су се с представницима Бугарске спортске федерације, која је члан Међународног и Европског шаховског савеза. Састанак је одржан на иницијативу..

објављено 5.3.24. 16.17
Кристијан Николов

Успешан први наступ Кристијана Николова у квалификацијама за Олимпијске игре у Паризу

Бугарски боксер Кристијан Николов је олимпијске квалификације у италијанском гарду Бусто Арсицио почео победом. У категорији до 80 килограма он је судијском одлуком 4:1 савладао Данијела Иљушонока из Израела. Ово је први корак Николова ка..

објављено 5.3.24. 12.04

Први састанак у циљу уједињења бугарског шаха

На иницијативу министра спорта Димитра Илијева данас ће се одржати радни састанак са представницима Бугарске шаховске федерације 2022 и Бугарске шаховске спортске федерације. Циљ је да се нађе решење за уједињење домаћег шаха, како би се наши..