Подкаст на српском
Величина текста
Бугарски национални радио © 2023 Сва права задржана

Фавориткиња за злато Борјана Калејн и Бугарска испале са Светског првенства у ритмичкој гимнастици

Илијана Раева
Фотографија: БГНЕС

Борјана Калејн, која је била међу фавориткињама за златну медаљу на Светском првенству у ритмичкој гимнастици у Софији, неће изаћи на тепих због сумње на вирусну инфекцију. Такмичарка је примљена у болници са температуром 39,4 и још увек се не знају детаљи о њеном здравственом стању, саопштила је Илијана Раева, председница Бугарске федерације ритмичке гимнастике.

Борјана Калејн је јуче имала два тренинга, али је већ током првог осетила слабост и мучнину.

Тако Бугарска испада из групног такмичења, јер је већ касно да гимнастичарка буде замењена.

Више из ове категориjе

Пјотр Нестеров

Победа Пјотра Нестерова на почетку сезоне

Деветнаестогодишњи бугарски тенисер Пјотр Нестеров почео је победом нову сезону. Млади тенисер савладао је Тома Еванса из Аустралије резултатом 7:5, 7:6 (3) на тврдој подлози, у првом колу турнира из Фјучерс серије Светске федерације у Монастиру, Тунис..

објављено 3.1.23. 18.55
Александар Везенков

Александар Везенков спортиста године Бугарске

У традиционалној анкети спортских новинара код нас кошаркаш Александар Везенков је изабран за спортиста године Бугарске. У 65. издању анкете дуго место припало је рвачу Кирилу Милову, а треће – скијашу Алберту Попову. За спортисту године гласала су..

објављено 30.12.22. 14.53
Изабела Шиникова

Бугарска изгубила први меч тениског турнира Јунајтед куп

Бугарска тениска репрезентација је своје учешће на турниру Јунајтед куп у Аустралији почела поразом. Изабела Шиникова је услед повреде десне руке изгубила од Гркиње Деспине Папамихаил са 6:3, 4:6, 1:6. Бугарка је меч завршила са сузама у..