Величина текста
Бугарски национални радио © 2023 Сва права задржана

Стилијана Николова освојила нове медаље на СП у ритмичкој гимнастици

Фотографија: Ана Неткова

Бугарска гимнастичарка Стилијана Николова освојила је још две сребрне медаље у финалу Светског првенства у ритмичкој гимнастици у Софији. 17-годишња Бугарка је друга у финалу у вежби чуњевима и вијачом. Николова, којој је ово прво учешће на првенству овог типа, до сада је на шампионату освојила три сребра пошто је извојевала друго место и у вежби обручем.

У суботу, 17. септембра, она ће одмерити снаге у индивидуалном вишебоју.

Стилијана је прави херој, рекла је главни менаџер репрезентације Бугарске у ритмичкој гимнастици Бранимира Маркова.

Више из ове категориjе

Радослав Јанков четврти на Светском првенству у сноуборду

Најбољи бугарски сноубордер Радослав Јанков освојио је четврто место на Светском купу у сноуборду у Банском. Јанков је то остварио на старту паралелног слалома, а уједно је ово његов најбољи резултат на Светском купу од 2019. године наовамо. Бугарин је..

објављено 23.1.23. 11.18
Григор Димитров

Ђоковић елиминисао Димитрова

У мечу трећег кола Аустралијан опена Новак Ђоковић је савладао  Григора Димитрова резултатом 7:6 (7), 6:3, 6:4. Српски тенисер је до победе против Бугарина стигао после 3 сата и 7 минута игре. Био је ово њихов 11 међусобни дуел, а Димитров је победу..

објављено 21.1.23. 13.47

Данас у Аустралији меч Димитров - Ђоковић

Најбољи бугарски тенисер Григор Димитров данас игра против деветоструког шампиона Аустралијан опена Новака Ђоковића. У треће коло Отвореног тениског првенства Аустралије Бугарин се пласирао након што је савладао српског тенисера Ласла Ђереа..