Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Никола Цолов освојио Формулу 4 у Шпанији

Никола Цолов
Фотографија: @NikolaTsolovRacing

Бугарин Никола Цолов освојио је титулу шпанске Формуле 4. Млади такмичар, који ће у децембру напунити 16 година, постао је шампион у својој првој сезони, у тркама болидима. Цолов се до прошле године такмичио у картингу.

Друго место у трећој трци на стази "Навара" било је довољно да Цолов постане недодирљив на врху.

Аустралијанац Хју Бартер је након шест кругова заостао са 81 поен.

До краја сезоне преостају још три трке на стази "Каталуња" код Барселоне, које ће се одржати у новембру.

Цолов је у 10 од укупно 18 трка ове сезоне био први – низ од 8 узастопних победа.

Више из ове категориjе

Лија Каратанчева у другом кругу тениског турнира у Санто Домингу

Бугарка Лија Каратанчева пласирала се у друго коло сингла на тениском турниру на тврдој подлози у Санто Домингу (Доминиканска Република) са наградним фондом од 25 хиљада долара. Двадесетогодишња Софијанка је за 2 сата и 25 минута победила..

објављено 6.3.24. 11.21

Уједињење бугарског шаха далеко

Представници лиценциране од стране Министарства омладине и спорта Бугарске шаховске федерације 2022. састали су се с представницима Бугарске спортске федерације, која је члан Међународног и Европског шаховског савеза. Састанак је одржан на иницијативу..

објављено 5.3.24. 16.17
Кристијан Николов

Успешан први наступ Кристијана Николова у квалификацијама за Олимпијске игре у Паризу

Бугарски боксер Кристијан Николов је олимпијске квалификације у италијанском гарду Бусто Арсицио почео победом. У категорији до 80 килограма он је судијском одлуком 4:1 савладао Данијела Иљушонока из Израела. Ово је први корак Николова ка..