Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Никола Цолов освојио Формулу 4 у Шпанији

Никола Цолов
Фотографија: @NikolaTsolovRacing

Бугарин Никола Цолов освојио је титулу шпанске Формуле 4. Млади такмичар, који ће у децембру напунити 16 година, постао је шампион у својој првој сезони, у тркама болидима. Цолов се до прошле године такмичио у картингу.

Друго место у трећој трци на стази "Навара" било је довољно да Цолов постане недодирљив на врху.

Аустралијанац Хју Бартер је након шест кругова заостао са 81 поен.

До краја сезоне преостају још три трке на стази "Каталуња" код Барселоне, које ће се одржати у новембру.

Цолов је у 10 од укупно 18 трка ове сезоне био први – низ од 8 узастопних победа.

Више из ове категориjе

Јанаки Милев

Бугарски тенисер Јанаки Милев играће у полуфиналу турнира у Анталији

Јанаки Милев се пласирао у полуфинале сингла турнира на шљаци у Анталији (Турска) са наградним фондом од 15 хиљада долара. Тенисер из Пловдива, који је 3. носилац турнира, је победио Ђузепеа ла Веле из Италије са 7:5, 6:7(4), 6:1 после 3,04 сата..

објављено 8.3.24. 18.20

Турнир „Дан Колов – Никола Петров“ окупља рваче из 23 земље

У софијској дворани „Асикс Арена“ ће се између 7. и 10. марта одржати 61. издање Међународног турнира у рвању „Дан Колов – Никола Петров.“ На турниру ће снаге одмерити скоро 200 такмичара из 23 земље – из Ирана, Француске, Италије, Јордана,..

објављено 7.3.24. 07.30
Цанко Цанков

Цанко Цанков светски првак у пливању на отвореним водама

Цанко Цанков постао је светски шампион у пливању на отвореним водама на првенству које се одржава у Талину, Естонија, саопштила је Фондација „Спорт у Бугарској.“ Бугарин је победио конкуренцију у дисциплини 200 м слободним стилом. Цанков је..