Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Алберт Попов пласирао се међу три најбоља скијаша света

Фотографија: Facebook/ FIS Alpine World Cup Tour

Упркос лошим временским приликама и сталним снежним падавинам, Алберт Попов је успео да избори пласман на треће место на трци слалома Светског купа у алпском скијању у америчком скијалишту Палисејдс Тахо. После легендарног Петра Попангелова који се 80-их година минулог века такмичио са најбољим слаломашем свих времена Јаном Ингемаром Стенмарком, 39 година касније Алберт Попов је постигао најбоље време у другој вожњи (54:06) након што је у првој вожњи завршио 25. са 53:65 секунди. Прво место у укупном пласману у првој и другој вожњи слалома са 52.84, односно 54.63 секунди освојио је Александер Стен Олсен из Норвешке, док је друго место припало његовом сународнику Тимону Хаугану.

Бугарски скијаш је после такмичења на друштвеним мрежама написао: „Био је то нестваран дан остварења сна из детињства – постоље на старту Светског купа! Нема тих речи којима бих могао да опишем радост целе екипе после добро обављеног посла! Било је заиста узбудљиво такмичење.“

Више из ове категориjе

Тенисерка Денислава Глушкова играће у полуфиналу турнира у Анталији

Бугарска тенисерка Денислава Глушкова наставља свој одличан наступ на турниру у турском граду Анталији. Она је освојила осму заредом победу и пласирала се у полуфинале сингла. После 44 минута игре Бугарка је са 6:2, 6:2 савладала Екатерину..

објављено 22.3.24. 15.58

Одложен дугоочекивани меч између Кубрата Пулева и Махмуда Чара

„Дуел између Кубрата Пулева и Махмуда Чара за светску титулу у тешкој категорији Светске боксерске асоцијације (WBA) је одложен, саоштили су из стручног штаба немачког боксера. Разлог за одлагање сусрета је повреда 39-годишњег Немца, због које је био..

објављено 22.3.24. 10.15

Кирил Десподов најбољи фудбалер у 2023. години

Освојивши 317 од укупно 666 гласова, Кирил Десподов је по четврти пут у својој каријери изабран за најбољег фудбалера Бугарске. У протеклој сезони постигао је 19 голова и остварио 22 асистенције, а такође је умногоме допринео освајању Купа Бугарске и 12...