Подкаст на српском

Лија Каратанчева у другом кругу тениског турнира у Санто Домингу

Бугарка Лија Каратанчева пласирала се у друго коло сингла на тениском турниру на тврдој подлози у Санто Домингу (Доминиканска Република) са наградним фондом од 25 хиљада долара. Двадесетогодишња Софијанка је за 2 сата и 25 минута победила..

објављено 6.3.24. 11.21

Уједињење бугарског шаха далеко

Представници лиценциране од стране Министарства омладине и спорта Бугарске шаховске федерације 2022. састали су се с представницима Бугарске спортске федерације, која је члан Међународног и Европског шаховског савеза. Састанак је одржан на иницијативу..

објављено 5.3.24. 16.17
Кристијан Николов

Успешан први наступ Кристијана Николова у квалификацијама за Олимпијске игре у Паризу

Бугарски боксер Кристијан Николов је олимпијске квалификације у италијанском гарду Бусто Арсицио почео победом. У категорији до 80 килограма он је судијском одлуком 4:1 савладао Данијела Иљушонока из Израела. Ово је први корак Николова ка..

објављено 5.3.24. 12.04

Први састанак у циљу уједињења бугарског шаха

На иницијативу министра спорта Димитра Илијева данас ће се одржати радни састанак са представницима Бугарске шаховске федерације 2022 и Бугарске шаховске спортске федерације. Циљ је да се нађе решење за уједињење домаћег шаха, како би се наши..

објављено 5.3.24. 07.30

Сестре Стоеве иду у четвртфинале турнира у Милхајму

Стефани Стоева и Габриела Стоева пласирале су се у четвртфинале бадминтон турнира серије „World Tour Super 300” у Милхајму (Немачка). Такмичење, чији наградни фонд износи 210.000 долара, истовремено је и квалификационо за предстојеће Олимпијске игре у..

објављено 1.3.24. 12.23
 Емма Нејкова

Емма Нејкова нови европски шампион у мачевању

Осамнаестогодишња Емма Нејкова освојила је недавно златну медаљу на Европском првенству у мачевању за јуниоре у Напуљу. У такмичењу је учествовало 70 мачевалки из 21 земље. Данас је за „Телеграф“ Емма рекла да је освојила злато упркос томе што је..

објављено 28.2.24. 18.04
Фотографија: Бугарска кик-бокс и муај-тај конфедерација

Пловдив биће домаћин Европског купа у кик-боксу

Бугарска ће организовати Европски куп у кик-боксу. Одлуку је једногласно изгласало руководство Светске кик-бокс федерације (WAKO), јавља БГНЕС. "Top Ten Plovdiv Open Bulgaria ће сада имати нови престижни статус. Такмичење постаје ˈЕвропски..

објављено 27.2.24. 12.03
Станимир Беломажев

Станимир Беломажев освојио сребрну медаљу на Светском купу у ски оријентирингу

Бугарин Станимир Беломажев освојио је сребрну медаљу у спринту на Светском купу у ски оријентирингу  у Хањи (Естонија).  Беломажев, који је двоструки светски шампион у овој дисциплини, заостао је 9 секунди иза победника Никласа Екстрома из Финске..

објављено 23.2.24. 17.52

Кубрат Пулев и Махмуд Чар ће одмерити снаге у Софији

Кубрат Пулев ће се 30. марта сусрести с Махмудом Чаром у дуелу за редовну светску титулу WBA. Меч ће се играти у дворани „Арена Софија.“ „Ово је један невероватан догађај. Било је много тешких одлука. Чинимо немогуће да бисмо играли пред домаћом..

објављено 22.2.24. 13.22
Божидар Андреев

Божидар Андреев новим рекордом освојио злато на ЕП у дизању тегова

Божидар Андреев освојио је титулу у олимпијској категорији 73 кг на Европском првенству у дизању тегова у Софији. Двадесетседмогодишњи дизач тегова је у биатлону подигао 348 кг и по други пут се, после 2019. године у Батумију, окитио златом на првенству..