Лауреати на XXIII Национален радиоконкурс за млади изпълнители на български народни песни "Славейче"

Първа възрастова група - 4, 5, 6, 7г.
Първо място - ЗАПИС:

1. Дария Стоянова 5г, Стара Загора
преподавател Динка Генчева
с песента „Иван по двори ходеше“

2. Дария Ташева 7г., Карлово
преподавател Велина Иванова
с песента „Препи ми се вода“

Второ място – грамота:

1. Вивиан Власова 7г., Габрово
преподавател Манка Билчева
с песента „Мила си ми, драга си ми“
2. Йоана Колева 7г., Нова Загора
преподавател Велина Стайкова
с песента „Бяла Марийка“

Трето място – грамота:

1. Веселин Имандиев 6г., Пловдив
преподавател Виолета Щерева
с песента „Зън, зън, Ганке ле“
2. Дария Стратиева 7г., Хасково
преподавател Иванка Топузова
с песента „Калино, Радо мъри“
3. Мартина Иванова 7г., Нова Загора
преподавател Велина Стайкова
с песента „Рекох ти Цоне“

Втора възрастова група - 8, 9, 10, 11г.
Първо място – ЗАПИС:

1. Теодора Евтимова 10г., Хасково
преподавател Иванка Топузова
с песента „Лале ли си, зюмбюл ли си“

2. Даниел Христов 8г., Хасково
преподавател Иванка Топузова
с песента „Мъри моме, мъри малка моме“

Второ място – грамота:

1. Даниел Мерков 9г., Смолян
преподавател Пламена Седянкова
с песента „Чирешко, чорна вишничко“
2. Анджелика Гая Меркова 10г, НУМТИ „Добрин Петков“ Пловдив
преподавател проф. д-р Светла Станилова
с песента „Китко зелена, кръвена“
3. Божидара Даскалски 11г., НУМТИ „Добрин Петков“ Пловдив
преподавател Николета Христозова
с песента „Раде, Раде“

Трето място - грамота:

1. Йоана Лазарова 8г., НУИ „Добри Христов“ Варна
преподавател Иванка Друмева
с песента „Янка сидянка наклала“
2. Илина Друмешка 10г., Габрово
преподавател Манка Билчева
с песента „Деньовата“ 

Трета възрастова група – школи - 12, 13, 14 ,15 ,16г.
Първо място – ЗАПИС:

1. Георги Йовнов 16г., Царево
преподавател Златка Ставрева
с песента „Сино Стояне, Стояне“

2. Деница Костова 14г., Нова Загора
преподавател Велина Стайкова
с песента „Индже през гора вървеше“

Второ място – грамота:

1. Лилия Линова 13г., Асеновград
преподавател Здравко Мандаджиев
с песента „Пусни си ма, бре юначе“
2. Никол Гаджева 12г., Карлово
преподавател Велина Иванова
с песента „Мъри, Гинка бели“

Трето място – грамота:

1. Валерия Делчева 14г., Мадан
преподавател Бистра Панджилова
с песента „Свиха се ветрове“

Трета възрастова група – МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА И СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПАРАЛЕЛКИ – 12,13,14,15,16г
Първо място – ЗАПИС:

1. Ралица Генчева 12г., НУИ „Добри Христов“ Варна
преподавател Иванка Друмева
с песента „Я изгрей, изгрей“

2. Теодора Славова 13г., НУИ „Добри Христов“ Варна
преподавател Иванка Друмева
с песента „Седнала Станка“

Второ място – грамота:

1. Славея Яворова 13г., СУ „Сава Доброплодни“ Шумен
преподавател Янка Димитрова
с песента „Затъка Ганка“
2. Павел Димитров 15г., НУФИ „Широка Лъка“
преподавател Антония Кетенева
с песента „Гледача ходи из село“

Трето място – грамота:

1. Стела Николаева 14г., НУИ „Добри Христов“ Варна
преподавател Павлинка Тодорова
с песента „Даньов баща ходи“
2. Стефка Карова 14г., НУФИ „Широка Лъка“
преподавател Мария Урилска
с песента „Станка из пътя вървеше“
3. Аделина Налбантова 16г., СУ „Любен Каравелов“ Пловдив
преподавател Виолета Щерева
с песента „Защо си горо кахърна“