Радиоконкурс "Славейче"

Радиоконкурс за млади изпълнители на български народни песни ”Славейче”

Радио Стара Загора организира XXIII Национален радиоконкурс за млади изпълнители на български народни песни "Славейче".

За участие в конкурса се допускат деца от цялата страна, разделени в три възрастови групи - до 7, до 12 и до 16 навършени години. В отделна категория ще се надпяват учениците от специализирани музикални училища и паралелки.

Конкурсът ще се проведе на 9 и 10 април 2022 г. от 10 часа в сградата на Радио Стара Загора. Участниците трябва да представят две народни песни без съпровод, а навършилите 12 години - една хороводна и една безмензурна песен.

Задължително условие е песните да са традиционни образци от съответните фолклорни области на изпълнителите, без авторска намеса!

За кандидатите не се изисква такса за участие. Краен срок за подаване на заявки - 7 април 2022г.

Наградата за победителите е професионален звукозапис в Радио Стара Загора.

Журито ще бъде в състав: Милена Паунова-звукорежисьор в Радио Стара Загора, Александър Костадинов-водещ на предаването „От извор се песен лее“, Мирослав Василев- водещ на предаването „Песен слънце буди“ и със специалното участие на Петя Панева - победител в музикалното реалити предаване „Гласът на България“.

Подробности за регламента и информация за участие можете да получите и на телефон 042/616414

Участници се допускат само след попълване на Формуляр-заявка и подписана Декларация за информирано съгласие за участие.

Формуляр за заявка за участие в конкурса можете да изтеглите от ТУК>> 

Декларация заинформирано съгласие можете да изтеглите от ТУК>> 

Малки приятели, хайде да се надпяваме!

График на участниците в 23 – то издание на Конкурс „СЛАВЕЙЧЕ“ на Радио Стара Загора за деца, изпълняващи български народни песни

09.04.2022г СЪБОТА

01. 10.00ч – Преподавател Диана Теленчева ДГ гр. Чирпан – 2 деца

02. 10.10ч – Преподавател Виолета Щерева и Румен Монев ФАФ „КУКЛИЦИ“ ЦПЛР – ОДК гр. Пловдив – 14 деца

03. 11.20ч – Преподавател Виолета Щерева СУ „Любен Кравелов“ гр.Пловдив – 8 деца

04. 12.00ч – Стела Николаева Петрова 14г гр. Варна  - преподавател  - Павлинка Тодорова

05. 12.05ч – Моника Денчева Денчева 12г гр. Варна – преподавател  - Дафинка Дамянова

06. 12.10ч – Преподавател Златка Ставрева гр. Царево, гр. Китен, гр. Приморско – 11 деца

07. 13.05ч – Славея Яворова Младенова 13г гр. Шумен – преподавател – Янка Димитрова

08. 13.10ч – Преподавател Иванка Топузова гр. Хасково  - 8 деца

09. 13.50ч – Йоанна Йорданова Лазарова 8г гр. Варна – преподавател – Иванка Друмева

10. 13.55ч – Теодора Антонова Славова 13г гр. Варна – преподавател – Иванка Друмева

11. 14.00ч – Никол Николаева Николова 14г гр. Варна – преподавател – Иванка Друмева 

12. 14.05ч – Преподавател Бистра Панджилова гр. Мадан – 3 деца

13. 14.30ч – Преподавател Камелия Колева гр. Търговище – 5 деца

14. 15.00ч – Преподавател Пламена Седянкова гр. Смолян – 6 деца

15. 15.30ч – Преподавател Антония Кетенева НУФИ „Широка лъка“ – 2 деца

16. 15.45ч – Преподавател Мария Урилска НУФИ „Широка лъка“ – 2 деца

17. 16.00ч – Преподавател Велина Иванова гр. Карлово – 8 деца

18. 16.40ч – Преподавател Асен Асенов гр. Монтана – 4 деца

19. 17.00ч – Преподавател Манка Билчева гр. Габрово – 9 деца

20. 17.45ч – Ралица Стефанова Генчева 12г гр. Варна – преподавател – Иванка Друмева

10.04.2022г НЕДЕЛЯ

01. 10.00ч – Преподавател Нанка Колева гр. Ямбол  - 2 деца

02. 10.10ч – Вяра Иванова Добрева 11г с. Черганово Старозагорско – преподавател – Соня Владева

03. 10.15ч – Преподавател Господин Велев гр. Гълъбово – 3 деца

04. 10.30ч – Преподавател Динка Генчева гр. Стара Загора – 4 деца

05. 10.50ч – Мария Ренетева Кънчева 10г гр. Стара Загора

06. 11.00ч – Преподавател Фанка Койнарова гр. Хасково – 2 деца

07. 11.10ч – Преподавател Елена Беделева гр. Хасково – 2 деца

08. 11.20ч – Преподавател Мина Димитрова Стойкова ЦПЛР гр. Стара Загора – 3 деца

09. 11.35ч – Преподавател Пламена Господинова ОШИ „Илия Аврамов“гр. Нова Загора – 3 деца

10. 11.50ч – Преподавател Зорница Желязкова ДГ „СВЕТУЛКА“ гр. Стара Загора – 2 деца

11. 12.00ч – Преподавател Сашка Ченкова НУФИ „Ф. Кутев“ гр. Котел – 3 деца

12. 12.20ч – Преподавател Здравко Мандаджиев – 2 деца

13. 13.00ч – Зорница Венциславова Василева 11г гр. Варна – преподавател - Дафинка Дамянова

14. 13.05ч – Преподавател  Гергана Таскова НУМТИ „ Добрин Петков“ гр. Пловдив – 4 деца

15. 13.25ч – Преподавател Николета Христозова – НУМТИ „ Добрин Петков“ гр. Пловдив - 7 деца

16. 14.00ч – Преподавател Велина Стайкова гр. Нова Загора, гр. Сливен – 7 деца