„Берое 2016“ завърши втори

В старозагорската спортна зала „Иван Вазов“ бе проведен квалификационен турнир за финали на Държавното първенство по волейбол за юноши младша възраст. Домакините на състезанието от „Берое 2016“ победиха „Сливен“ с 3:0 гейма на старта на надпреварата и след това „Черно море“ Варна с 3:1 гейма. В решителният за първото място сблъсък възпитаниците на Марияна Димова отстъпиха в много интересен мач на „Славия“ с 2:3 гейма. Така победител в турнира стана „Славия“. На второ място приключи „Берое 2016“, а на трето „Черно море“. Победителят „Славия“ се класира директно за участие във финалите на първенството в столицата. „Берое 2016“ и „Черно море“ ще участват в допълнителни квалификации. За старозагорци допълнителния турнир ще бъде на 22 и 23 май в Перник. Съперници в него ще бъдат съставите на „Пирин“ Разлог, „Миньор“ Перник и „Арда“ Кърджали. „Тази възраст за нашия клуб е много силна и сме сигурни, че ще се класираме на едно от първите две места, даващи право на участие във финалите в столицата“, заяви пред радио „Стара Загора“ Жельо Желев, президет на „Берое 2016“.

„Берое“ – „Левски“ 2:3 гейма

В отложена среща от допълнителния турнир на женската НВЛ „Берое“ прие „Левски“ и загубиха с 2:3 гейма. Старозагорки започнаха уверено и спечелиха първия гейм с 25:14 точки. Следващите две части бяха равностойни, но гостуващия тим успяваше да..

публикувано на 23.02.20 в 21:48

Очаквана победа на „Берое Стара Загора“

В среща от поредния кръг на първенството в женската баскетболна „А“ група, първа четворка, „Берое стара Загора“ прие „Славия“ и очаквано спечели със 107:72 точки. В началото срещата започна равностойно, но до края на първата четвърт домакините..

публикувано на 23.02.20 в 21:04

"Берое" отново победи с гол в края

За втора поредна седмица "Берое" стигна до драматична шампионатна победа с гол в последните минути на срещата. Старозагорци се наложиха с 2:1 като гост на "Витоша" Бистрица с попадения на новите попълнения Алиун Фал и Гаю Макута. Димитър Димитров бе..

публикувано на 23.02.20 в 13:50

„Локомотив“ загуби в Монтана

В среща от първенството в женската баскетболна „А“ група, първа четворка, „Локомотив“ гостува на „Монтана 2003“ и претърпя поражение с 40:94 точки. Силна серия на домакините в началото им позволи да поведат в резултата, а на почивката на таблото бе..

публикувано на 22.02.20 в 21:34

Кметът награди баскетболистките

Кметът на Стара Загора Живко Тодоров се срещна със състезателките, треньорите и ръководителите на БК „Берое Стара Загора“. Поводът бе спечелената Купа на България,   която бе показана на пресконференцията. „Поздравявам отбора, треньорите, всички,..

публикувано на 21.02.20 в 14:28

Изпитания пред малките борци

От утре до неделя в Сливен ще бъдат проведени Държавните лични първенства по борба в двата стила за деца. „Ще участваме с 13 състезатели“, съобщи за радио „Стара Загора“ Диян Динчев, треньор в свободния стил. Схватките в този стил са утре. В събота..

публикувано на 20.02.20 в 16:10

Педро за трети път напусна "Берое"

„Берое“ официално продаде правата на полузащитника Педро Еуженио и от новия полусезон той ще защитава цветовете на казахстанския „Жетису“. Португалецът имаше договор с „Берое“ до края на сезона и ръководството на „Берое“ прецени, че това е най-добрият..

публикувано на 20.02.20 в 14:12

„Берое Стара Загора“ отново надделя над „Монтана 2003“

В среща от Адриатическата лига баскетболният „Берое Стара Загора“ прие „Монтана 2003“ и победи със 79:72 точки. Двубоят бе от голяма важност за продължаване на участието на старозагорския тим в следващия етап и възпитаничките на Таня Гатева се..

публикувано на 19.02.20 в 22:36

Грации на „Импала“ със силни изяви

Силно се представиха гимнастичките от старозагорския клуб по художествена гимнастика „Импала“ в първото си състезание за годината. В София бе проведен тридневен турнир за купа „Олимпия 74“. „Участвахме с пет гимнастички“, съобщи за радио „Стара..

публикувано на 19.02.20 в 15:59

Малки бадминтонисти с успехи в зоните

В две поредни съботи Велико Търново бе домакин на зонални първенства по бадминтон. „Състезанията бяха във възраст до 13 и до 15 години“, поясни за радио „Стара Загора“ Нанко Чорчопов, треньор в СК „Бадминтон – Стара Загора“. Според специалиста..

публикувано на 18.02.20 в 15:59