Четири медала за шахматисти от „Траяна 2011“

Четири медала спечелиха възпитаниците на старозагорския шахматен клуб „Траяна 2011“ при участието си в две състезания. В Раднево бе проведен традиционния турнир по ускорен шах на клуб „Марица Изток“. Там 15 годишният Никола Нешев спечели златен медал, купа и велосипед като награда за първото си място във възраст до 16 години. Трети в тази възраст се класира друг възпитаник на „Траяна 2011“, Иван Иванов. Крум-Петър Кисьов стана трети до 14 години, а той  е на 12 години. „Участваха 107 шахматисти, ние сме с три медала при петима участници“, обобщи Боян Тонков, треньор на „Траяна 2011“. В Трявна бе проведен турнирът „Слънцата на Трявна“. Фабиана Костадинова се класира на второ място във възраст до 10 години при момичетата. Самата тя е на 9 години. „В много добра форма са и Фабиана и Никола, искам да съхраня тази форма и занапред, поради това може да се наложи да участваме в турнири в Австрия или Гърция“, разкри Боян Тонков. В България през лятото не се организират състезания по шахмат. А лятото е най-подходящото време за подготовка. Турнирът в Австрия е от 13 юли, а в Гърция след 4 август. „Ще опитаме да участваме поне в едното от двете състезания, а ако е възможно и в двете“, допълни треньорът.

Нова победа на „Берое“

В среща от допълнителния турнир от първенството в женската НВЛ „Берое“ прие „Раковски“ Димитровград и спечели с 3:0 гейма, 25:22, 25:21 и 25:17 точки. В първите два гейма гостенките повеждаха и след силни последни минути печелеха старозагорки. В..

публикувано на 16.02.20 в 21:40
Радио Стара Загора - Живко Иванов

Късни две попадения донесоха важен успех за "Берое"

"Берое" победи тима на "Етър" с 2:0 в първа среща след подновяването на шампионата. Двете попадения дойдоха в заключителните минути на срещата, а техни автори станаха дебютантът Октавио и легендата Мартин Камбуров. Двубоят бе наблюдаван от около 1500..

публикувано на 16.02.20 в 13:50

„Берое Стара Загора“ грабна Купата на България

Първа Купа на България извоюва „Берое Стара Загора“. В столичната зала „Триадица“ възпитаничките на Таня Гатева надделяха над вечния съперник от последните години „Монтана 2003“ с 60:45 точки. Победата идва след четири загубени финала, два от тях..

публикувано на 15.02.20 в 21:07

„Раковски“ победи „Перун“, успех за „Берое 2016“

В старозагорската спортна зала „Иван Вазов“ днес и утре трябваше да бъде проведен допълнителен турнир от първенството в женската НВЛ. Заболявания на част от състезателките на столичния „Левски“ обаче доведе до промяна в програмата. Така днес бе..

публикувано на 15.02.20 в 20:42

Пореден нов в "Берое"

„Берое“ официално се сдоби с осмо ново попълнение преди подновяването на шампионата. Своя договор с клуба подписа Пиер Фонкеу , който е привлечен като свободен агент. Фонкеу бе на пробен период и взе участие в последната контрола срещу „Ботев“..

публикувано на 14.02.20 в 19:50

Организират транспорт за баскетболните мачове

В София утре предстоят мачът за третото място и финалът в турнира за Купата на България по баскетбол. Срещата за третото място между „Славия“ и „Локомотив“ Стара Загора ще се играе в зала „Триадица“ от 15.30 часа. Финалът между „Берое Стара Загора“..

публикувано на 14.02.20 в 16:11

Минифутболен комплекс строят в Казанлък

Пет футболни клуба работят с децата в Казанлък. „Това са „Розова долина“, „Арсенал“, Филипов“, „Арена Запад“ и новия „Казанлък“, съобщи в интервю за радио „Стара Загора“ Антим Паральов, треньор в школата на „Розова долина“ и управител в новия ФК..

публикувано на 13.02.20 в 16:58

ВК „Берое“ е домакин на допълнителен турнир

В събота и неделя волейболният клуб „Берое“ ще бъде домакин на допълнителен турнир 2Б от първенството в женската НВЛ. Срещите в събота са: от 15 часа „Раковски“ Димитровград – „Перун“ Варна и от 19 часа „Берое“ – „Левски“. В неделя предстоят..

публикувано на 12.02.20 в 16:09

„Берое Стара Загора“ на финал, „Локомотив“ ще спори за трето място

Втора победа в полуфинала от турнира за Купата на България по баскетбол за жени срещу градския съперник „Локомотив“ спечели „Берое Стара Загора“. И във втората среща възпитаничките на Таня Гатева отбелязаха 86 точки. Този път съперничките им..

публикувано на 11.02.20 в 21:05

"Берое" продаде португалско крило

„Берое“ продаде правата на полузащитника Рубен Бриджидо и от новия полусезон той ще защитава цветовете на казахстанския „Ордабаси“ (Шимкент). Португалецът имаше договор с „Берое“ до края на сезона и отказа предложението за нов договор със „зелено-белите“..

публикувано на 11.02.20 в 16:50