Вацлав Стоянов спечели бронз

Старозагорският клуб „Августа 1992“ бе домакин на Държавното първенство по спортна стрелба с пистолет за всички възрасти. „Състезанието бе много натоварено, програмата бе сгъстена, участваха 250 състезатели“, разказа за радио „Стара Загора“ Георги Кочеренко, треньор на „Августа 1992. От неговите възпитаници Вацлав Стоянов извоюва бронзов медал на „25 метра бърза стрелба“ при юноши младша възраст. „Вацлав можеше да вземе злато и в трите дисциплини, дано това го амбицира занапред“, каза Георги Кочеренко. При юноши младша възраст старозагорци са втори в отборното класиране. При мъжете на „50 метра“ „Августа 1992“ е на трето място отборно. „Били сме шампиони, имаме отстъпление и е време младите стрелци да поемат щафетата“, каза треньорът. Според Георки Кочеренко това са реалностите в момента. Той съжалява, че поради отговорностите по организацията на първенството не е успял да се подготви добре за това участие. А и болките в ръката също влияят в спортната стрелба. През летните месеци в клуб „Августа 1992“ ще продължат с подготовката на своите състезатели и те ще тренират усилено.

„Берое“ – „Левски“ 2:3 гейма

В отложена среща от допълнителния турнир на женската НВЛ „Берое“ прие „Левски“ и загубиха с 2:3 гейма. Старозагорки започнаха уверено и спечелиха първия гейм с 25:14 точки. Следващите две части бяха равностойни, но гостуващия тим успяваше да..

публикувано на 23.02.20 в 21:48

Очаквана победа на „Берое Стара Загора“

В среща от поредния кръг на първенството в женската баскетболна „А“ група, първа четворка, „Берое стара Загора“ прие „Славия“ и очаквано спечели със 107:72 точки. В началото срещата започна равностойно, но до края на първата четвърт домакините..

публикувано на 23.02.20 в 21:04

"Берое" отново победи с гол в края

За втора поредна седмица "Берое" стигна до драматична шампионатна победа с гол в последните минути на срещата. Старозагорци се наложиха с 2:1 като гост на "Витоша" Бистрица с попадения на новите попълнения Алиун Фал и Гаю Макута. Димитър Димитров бе..

публикувано на 23.02.20 в 13:50

„Локомотив“ загуби в Монтана

В среща от първенството в женската баскетболна „А“ група, първа четворка, „Локомотив“ гостува на „Монтана 2003“ и претърпя поражение с 40:94 точки. Силна серия на домакините в началото им позволи да поведат в резултата, а на почивката на таблото бе..

публикувано на 22.02.20 в 21:34

Кметът награди баскетболистките

Кметът на Стара Загора Живко Тодоров се срещна със състезателките, треньорите и ръководителите на БК „Берое Стара Загора“. Поводът бе спечелената Купа на България,   която бе показана на пресконференцията. „Поздравявам отбора, треньорите, всички,..

публикувано на 21.02.20 в 14:28

Изпитания пред малките борци

От утре до неделя в Сливен ще бъдат проведени Държавните лични първенства по борба в двата стила за деца. „Ще участваме с 13 състезатели“, съобщи за радио „Стара Загора“ Диян Динчев, треньор в свободния стил. Схватките в този стил са утре. В събота..

публикувано на 20.02.20 в 16:10

Педро за трети път напусна "Берое"

„Берое“ официално продаде правата на полузащитника Педро Еуженио и от новия полусезон той ще защитава цветовете на казахстанския „Жетису“. Португалецът имаше договор с „Берое“ до края на сезона и ръководството на „Берое“ прецени, че това е най-добрият..

публикувано на 20.02.20 в 14:12

„Берое Стара Загора“ отново надделя над „Монтана 2003“

В среща от Адриатическата лига баскетболният „Берое Стара Загора“ прие „Монтана 2003“ и победи със 79:72 точки. Двубоят бе от голяма важност за продължаване на участието на старозагорския тим в следващия етап и възпитаничките на Таня Гатева се..

публикувано на 19.02.20 в 22:36

Грации на „Импала“ със силни изяви

Силно се представиха гимнастичките от старозагорския клуб по художествена гимнастика „Импала“ в първото си състезание за годината. В София бе проведен тридневен турнир за купа „Олимпия 74“. „Участвахме с пет гимнастички“, съобщи за радио „Стара..

публикувано на 19.02.20 в 15:59

Малки бадминтонисти с успехи в зоните

В две поредни съботи Велико Търново бе домакин на зонални първенства по бадминтон. „Състезанията бяха във възраст до 13 и до 15 години“, поясни за радио „Стара Загора“ Нанко Чорчопов, треньор в СК „Бадминтон – Стара Загора“. Според специалиста..

публикувано на 18.02.20 в 15:59