„Ботев“ Гълъбово приключва подготовката си

С контролна среща със „Загорец“ в Нова Загора ще приключи подготовката си за новото първенство във Втора лига „Ботев“ Гълъбово. Двубоят е утре, събота, от 18 часа. В последните си две играни контроли отборът на „Ботев“ завърши наравно 1:1 с „Арда“ в Кърджали и победи с 4:2 „Поморие“ като гост. „Амбициите ни са да бъдем в първата част от таблицата с класирането във Втора лига“, каза в интервю за радио „Стара Загора“ Митко Коцинов, старши треньор на гълъбовския отбор и до неотдавна ръководител на ДЮШ на клуба. В състава на „Ботев“ се готвят 24 футболисти. Половината от тях са минали през старозагорската школа, има играчи и от Пловдив, Хасково и др. Решенията в общинския футболен клуб се вземат основно от ръководители като Стоян Диков и Георги Кангалов. В треньорския щаб са и Никола Николов, Георги Кирилов, Мирослав Радев и Станислав Катранков. „Надяваме се с този екип да бъдем по-полезни“, каза Митко Коцинов. Стадионът в Гълъбово е в ремонт, който ще продължи доста време и „Ботев“ ще играе домакинските си срещи на стадион „Трейс Арена“ в Стара Загора. Първото домакинство обаче е в третия кърг на първенството във Втора лига. Тогава „Ботев“ ще приеме „Локомотив“ София. Преди това предстоят две госутвания. В първия кръг отборът от Гълъбово ще гостува на „Лудогорец 2“ в Разград. Във втория кърг „Ботев“ ще играе с „Пирин“ в Благоевград.

„Берое“ – „Левски“ 2:3 гейма

В отложена среща от допълнителния турнир на женската НВЛ „Берое“ прие „Левски“ и загубиха с 2:3 гейма. Старозагорки започнаха уверено и спечелиха първия гейм с 25:14 точки. Следващите две части бяха равностойни, но гостуващия тим успяваше да..

публикувано на 23.02.20 в 21:48

Очаквана победа на „Берое Стара Загора“

В среща от поредния кръг на първенството в женската баскетболна „А“ група, първа четворка, „Берое стара Загора“ прие „Славия“ и очаквано спечели със 107:72 точки. В началото срещата започна равностойно, но до края на първата четвърт домакините..

публикувано на 23.02.20 в 21:04

"Берое" отново победи с гол в края

За втора поредна седмица "Берое" стигна до драматична шампионатна победа с гол в последните минути на срещата. Старозагорци се наложиха с 2:1 като гост на "Витоша" Бистрица с попадения на новите попълнения Алиун Фал и Гаю Макута. Димитър Димитров бе..

публикувано на 23.02.20 в 13:50

„Локомотив“ загуби в Монтана

В среща от първенството в женската баскетболна „А“ група, първа четворка, „Локомотив“ гостува на „Монтана 2003“ и претърпя поражение с 40:94 точки. Силна серия на домакините в началото им позволи да поведат в резултата, а на почивката на таблото бе..

публикувано на 22.02.20 в 21:34

Кметът награди баскетболистките

Кметът на Стара Загора Живко Тодоров се срещна със състезателките, треньорите и ръководителите на БК „Берое Стара Загора“. Поводът бе спечелената Купа на България,   която бе показана на пресконференцията. „Поздравявам отбора, треньорите, всички,..

публикувано на 21.02.20 в 14:28

Изпитания пред малките борци

От утре до неделя в Сливен ще бъдат проведени Държавните лични първенства по борба в двата стила за деца. „Ще участваме с 13 състезатели“, съобщи за радио „Стара Загора“ Диян Динчев, треньор в свободния стил. Схватките в този стил са утре. В събота..

публикувано на 20.02.20 в 16:10

Педро за трети път напусна "Берое"

„Берое“ официално продаде правата на полузащитника Педро Еуженио и от новия полусезон той ще защитава цветовете на казахстанския „Жетису“. Португалецът имаше договор с „Берое“ до края на сезона и ръководството на „Берое“ прецени, че това е най-добрият..

публикувано на 20.02.20 в 14:12

„Берое Стара Загора“ отново надделя над „Монтана 2003“

В среща от Адриатическата лига баскетболният „Берое Стара Загора“ прие „Монтана 2003“ и победи със 79:72 точки. Двубоят бе от голяма важност за продължаване на участието на старозагорския тим в следващия етап и възпитаничките на Таня Гатева се..

публикувано на 19.02.20 в 22:36

Грации на „Импала“ със силни изяви

Силно се представиха гимнастичките от старозагорския клуб по художествена гимнастика „Импала“ в първото си състезание за годината. В София бе проведен тридневен турнир за купа „Олимпия 74“. „Участвахме с пет гимнастички“, съобщи за радио „Стара..

публикувано на 19.02.20 в 15:59

Малки бадминтонисти с успехи в зоните

В две поредни съботи Велико Търново бе домакин на зонални първенства по бадминтон. „Състезанията бяха във възраст до 13 и до 15 години“, поясни за радио „Стара Загора“ Нанко Чорчопов, треньор в СК „Бадминтон – Стара Загора“. Според специалиста..

публикувано на 18.02.20 в 15:59