Успех на волейдамите в Димитровград

Втора победа в първенството на НВЛ за жени записа отборът на „Берое“. Старозагорки гостуваха на „Раковски“ в Димитровград и спечелиха с 3:0 гейма. В отделните части 25:21, 25:23 и 25:16 точки. Възпитаничките на Петър Дочев превъзхождаха през цялото време и успяваха да спечелят геймовете с добра преднина. Дани Найденова отбеляза 15 точки за победителките. Радостина Маринова добави 14. За „Раковски“ Стиляна Чакърова реализира 7 точки. В следващия кръг от първенството „Берое“ ще приеме шампиона „Марица“. Този двубой е насрочен за 15 ноември.

Тенисистите приключиха официалните състезания

В събота и неделя бе проведен кръг от първенството по тенис на маса за Южна България. Старозагорският клуб „Торнадо 1“ постигна 3 победи и има 3 загуби. „В момента делим пето-осмо място в класирането с още 3 отбора“, съобщи за радио „Стара Загора“..

публикувано на 06.12.19 в 15:27

Над 150 деца участваха в турнира „Никола Илчев“

Повече от 150 деца, представящи 15 клуба, участваха в турнира по свободна борба за подготвителна група и деца „Никола Илчев“, проведен в Стара Загора. „Получи се доста добро състезание, нашите представители също се сбориха силно“, обобщи пред радио..

публикувано на 05.12.19 в 15:58

„Берое Стара Загора“ разгроми „Бановичи“

В среща от 8 кръг на Адриатическата лига „Берое Стара Загора“ прие „Бановичи“ Босна и Херцеговина и постигна убедителен успех със 107:68 точки. За старозагорки победата е седма в турнира. Те започнаха срещата уверено и след 10 минути игра авансът..

публикувано на 04.12.19 в 21:34

„Ботев“ Гълъбово отстрани „Витоша“ Бистрица

В осминафинален мач от турнира за Купата на България по футбол „Ботев“ Гълъбово прие на стадион „Трейс Арена“ в Стара Загора „Витоша“ Бистрица. След нулево равенство до почивката в началото на втората част резултата откриха гостите. Атанас Кабов..

публикувано на 04.12.19 в 17:01

"Берое" и "Локомотив" (Пловдив) си размениха по една победа при юношите

"Берое" и "Локомотив" (Пловдив) си размениха по една победа в днешните срещи при юношите младша възраст и децата в Зоналните групи. Двубоите бяха отложени от 11-я кръг в двата шампионата. При по-големите "Берое" U16 (родени 2004) се наложи с 2:1 над..

публикувано на 04.12.19 в 16:23

Предстоят волейболни турнири при жените

От 12 до 14 декември предстоят турнири по волейбол за жени. Ще участват отборите от НВЛ. „Турнирите са два и са част от първенството“, обяви пред радио „Стара Загора“ Деко Григоров, изп. директор на ВК „Казанлък Волей“ и вицепрезидент на БФВ. В..

публикувано на 04.12.19 в 15:54

"Берое" със срамно отпадане от Купата

"Берое" записа едно от най-срамните си отпадания от турнира за Купата на България. Пред невярващите погледи на малкото зрители по трибуните в студения декемврийски следобед, възпитаниците на Димитър Димитров загубиха с 3:4 от втородивизионния ЦСКА 1948, с..

обновено на 03.12.19 в 16:23

Пет медала за плувци на „Траяна“

Старозагорският клуб „Траяна“ бе домакин на Държавното първенство по плуване за юноши и девойки младша възраст. В състезанието се включиха около 300 участници от 42 клуба в страната. „Получи се доста силно състезание“, съобщи за радио „Стара..

публикувано на 03.12.19 в 15:51

Най-малките борци ще излязат на тепиха

От 10 часа утре в тренировъчната зала по борба на Девето Основно Училище в Стара Загора ще започнат схватките от поредното издание на турнира „Никола Илчев“. Състезанието е в свободния стил, за най-малките. „Ще участват деца от подготвителинте..

публикувано на 03.12.19 в 14:53

След седмица награждават най-добрите състезатели на Спортното училище в Стара Загора

Спортно училище "Тодор Каблешков" ще награди следващата седмица най-добрите си състезатели за 2019 г.  Номинирани за десетката и отличието "Спортист на годината" са 18 от най-изявените ученици на учебното заведение. Те са представители на шест вида спорт -..

публикувано на 03.12.19 в 12:11