Даниел Ладжев стана първи в Загреб

Възпитаникът на старозагорския клуб „Августа“ по таекуондо, версия WTF Даниел Ладжев, се завърна със златен медал от турнира „Загреб Оупън“ в Хърватска. Той спечели титлата в категория до 55 кг. при юношите. В първата среща Даниел преодоля трудно испански състезател, вицешампион на Европа. Българинът спечели с 2 точки разлика. Във втория си двубой Даниел победи спортист от Сърбия, национален състезател. В третия мач срещу Даниел застана представител на Канада. Противникът е не само шампион на Канада, но и победител в Панамериканските игри. Срещата отново бе инфарктна и трудна, но Даниел успя да се наложи. Във финала възпитаникът на „Августа“ победи състезател от Сърбия, от когото бе претърпял загуба в турнира „Дракула Оупън“ преди година. „Всеки медал в състезание от категория G1 е плод на много усилия и труд, много сме доволни“, обобщи Георги Господинов, треньор на „Августа“. Според специалиста, това златно отличие е 12-то в състезание от ранг G1 за Даниел. „Няма друг българин, извоювал толкова златни отличия на това ниво, а Даниел е все още в крехка възраст, той предизвива фурор“, продължи Георги Господинов. Пред него и възпитаника му се задава поредното изпитание. В края на седмицата предстои турнира „Дракула Оупън“ в Румъния. Състезанието отново е от ранг G1.